Zase bod! Fotbalisté Jihlavy remizovali i v pátém kole

Nováček fotbalové Gambrinus ligy z Jihlavy stále čeká na vítězství, zároveň ovšem pořád hájí neporazitelnost. I v pátém kole totiž vybojoval bod, tentokrát remizovala Vysočina 1:1 s Olomoucí, kterou koučoval Roman Pivarník - muž, který přivedl Jihlavu do nejvyšší soutěže.

Utkání 5. kola první fotbalové ligy FC Vysočina Jihlava - SKC Sigma Olomouc 24. srpna v Jihlava. Jihlavský hráč Stanislav Tecl (vlevo) a olomoučtí Martin Šindelář a Tomáš Hořava (vpravo). | Zdroj: ČTK

Sigma byla v prvním poločase jasně lepší, Hubník se objevil v několika gólových příležitostech, ale jediný gól obstaral ve 28. minutě jeho parťák z hostující ofenzivy Martin Doležal. Ten měl snadnou pozici, protože akci Ordoše s Pospíšilem zakončil střelou do prázdné branky. To byl možná také důvod, proč hosté mohli slavit - protože pokud byl domácí gólman Jaromír Blažek na svém místě, olomouckým hráčům nic nedovolil.

Po změně stran byl k vidění naprosto rozdílný obrázek. Probudil se totiž jihlavský špílmachr Václav Koloušek, svým elánem strhl spoluhráče a svými přihrávkami jim zase nabízel slibné šance. Závar týmu trenéra Františka Komňackého ale dlouho k ničemu nevedl, dobře si totiž počínal také hostující brankář Martin Blaha a Jungrovi zmařil stoprocentní příležitost skluzem na poslední chvíli stoper Škerle.

Ani jeden z nich už ovšem nestačil v 80. minutě na precizní Kolouškův centr na hlavu kapitána Stanislava Tecla, který balon prodloužil až do sítě. Jihlavu ovšem vyrovnání na okamžik uspokojilo a mohla za to pykat. Ordoš nejdřív hlavičkoval nad a poté míčem, který k němu vyrazil ležící Blažek po velké šanci Hubníka, trefil jen v prázdné bráně zaskakujícího obránce Tlustého.

Vysočina se díky pátému bodu za pátou remízu dostala na desáté místo ligové tabulky, Olomouc je se šesti body o dvě příčky výše.

Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 80. Tecl - 27. Doležal. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Peřina. ŽK: Šourek - Ordoš, Vepřek, Janotka. Diváci: 3590.

Jihlava: Blažek - Kryštůfek (46. Kučera), Tlustý, Šourek, Josl (90.+1 Kosak) - Masopust, Koloušek, Rada, Jungr (80. Sedláček), Vaculík - Tecl. Trenér: Komňacký.
Olomouc: Blaha - Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Doležal, Hořava - Schulmeister (72. Navrátil), Ordoš, Hubník (85. Petr). Trenér: Pivarník.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít