Závěr kvalifikace znamená pro české fotbalisty hlavně překlenovací období

Místo napínavého finiše kvalifikace čeká českou fotbalovou reprezentaci zvláštní překlenovací období. Přístup národního týmu k posledním dvěma zápasům na Maltě a v Bulharsku odpovídá šanci na postup aspoň do baráže mistrovství světa, která se blíží nule. Na nápravu zpackané práce je pozdě, ale na nový začátek zase příliš brzy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Plašil (vlevo) a Tomáš Hübschman na tréninku české fotbalové reprezentace v rámci fotbalového mistrovství Evropy 11. června v polské Vratislavi. | Zdroj: ČTK

„Tu situaci asi každý cítí tak, jak je, že šance je hodně malá. A po dlouhé kvalifikaci, co už jsme odehráli, jsme získali hodně málo bodů,“ uvědomuje si záložník Tomáš Hübschman.

„Chtěli bychom to teď hlavně bodově a výsledkově napravit, ale neřeknu to tak, že stoprocentně věříme, že postoupíme. Není to jen o našich výsledcích. Když jsme za dva roky nebyli schopní vyhrát jiné zápasy, teď není doba, kdy bychom měli kvalifikaci rozhodovat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisty čeká závěr kvalifikace o MS, velkou naději na případný postup si ale nedělají

Hübschman už za 12 let v národním týmu poznal lecjakou svízel, a tak umí být střízlivý a realistický. Postup je utopií, ale na druhé straně budování mužstva pro novou kvalifikaci ještě nezačalo. Patrné je to už ze samotné Hübschmanovy přítomnosti.

On podobně jako třeba na poslední chvíli omluvený Tomáš Rosický prohlásil, že bude přemýšlet, jestli i nadále zůstane reprezentantem. A ještě méně pravděpodobné je setrvání provizorního hlavního kouče Josefa Pešiceho, který tak hráče musel motivovat něčím jiným než vyhlídkou, že jim začíná boj o jeho přízeň pro další kvalifikaci.

Rosického absence může být okamžitou nutností, ale i definitivním koncem

Číst článek

„Vítal jsem hráče s tím, že ještě žije teoretická šance na postup a že naším úkolem je samozřejmě zvládnout ty zápasy co nejlíp a pokusit se zažehnout tu jiskřičku, kdyby náhodou soupeři zaváhali. Ale podotýkám, že naši soupeři v postupu, jak Bulhaři, tak Dánové, mají opratě v rukou. Většinou to bývá tak, že už to nepustí,“ smiřuje se Pešice s trudnou situací před zápasy na Maltě a v Bulharsku, které vynechává nedoléčený kapitán Tomáš Rosický.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme