Zázračný obrat pomohl Dortmundu do semifinále Ligy mistrů

Fotbalisté Borussie Dortmund a Realu Madrid postoupili do semifinále Ligy mistrů. Realu k tomu stačila i prohra 2:3 na hřišti Galatasaraye Istanbul, protože první zápas vyhrál 3:0, zatímco Dortmund musel po úvodní bezgólové remíze v Malaze předvést doma neuvěřitelný obrat a vyhrát 3:2.

Didier Drogba dal krásný gól, ale Istanbulu to nestačilo

Didier Drogba dal krásný gól, ale Istanbulu to nestačilo | Zdroj: ČTK

Vzhledem k bezgólovému úvodnímu zápasu potřeboval současný německý mistr pro postup zvítězit nad španělským překvapením, jenže záhy prohrával 0:1 a poté také 1:2. Když rozhodčí oznamoval, že se budou nastavovat 4 minuty ke druhému poločasu, asi ani sám netušil, že se nálada na vestfálském stadionu rychle změní.

Domácí museli být šťastní za nákup Marca Reuse před touto sezonou, protože Reus nejprve v první minutě nastaveného času dorazil míč do branky a vyrovnal. A ve třetí minutě pak pro změnu jeho střelu z bezprostřední blízkosti uklidil do sítě Santana.

Dortmund tak stylem, jakým před 14 lety šokoval Manchester United ve finále Bayern Mnichov, kdy díky dvěma gólům v nastaveném čase vyhrát Ušatý pohár, postoupil do semifinále. Tam je také Real Madrid, který se i přes slibný vývoj zápasu musel v Istanbulu obávat.

Real v prvním duelu vyhrál 3:0 a teď brzy vedl po gólu Ronalda 1:0. Jenže ve druhé půli domácí zrychlili a třemi krásnými góly rázem získali šanci. Madrid je ale do žádných dalších šancí nepustil a s konečným hvizdem přidal svůj druhý gól Ronaldo.

Borussia Dortmund - Málaga 3:2 (1:1)
Branky: 40. Lewandowski, 90.+1 Reus, 90.+2 Santana - 25. Joaquín, 82. Eliseu. Rozhodčí: Thomson - Rose, Ross (všichni Skot.). ŽK: Bender, Schmelzer - Gamez, Toulalan. První zápas: 0:0, postoupil Dortmund.

Galatasaray Istanbul - Real Madrid 3:2 (0:1)
Branky: 57. Eboue, 71. Sneijder, 72. Drogba - 7. a 90.+2 Ronaldo. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). ŽK: Sneijder, Eboue, Amrabat - Arbeloa. ČK: 89. Arbeloa. První zápas: 0:3, postoupil Real.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít