Zemřel kapitán vicemistrů světa z Chile Ladislav Novák

Fotbaloví vicemistři světa z roku 1962 přišli o svého kapitána. Ráno v Ostředku u Benešova zemřel ve věku 79 let Ladislav Novák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

finále ČSR-Brazílie na MS 1962 | Foto: FIFAworldcup.com

V padesátých a šedesátých letech patřil český obránce k nejlepším hráčům světa. Byl nazýván fotbalovým „gentlemanem,“ a to z jednoho prostého důvodu, ve své kariéře nebyl nikdy vyloučen.

V éře Josefa Masopusta byl jednou z klíčových postav fotbalové Dukly Praha a velkou měrou ze zasloužil o zisk osmi mistrovských titulů žluto-rudých. V reprezentaci sehrál 75 zápasů, z toho 71 s kapitánskou páskou. Byl na třech mistrovstvích světa a vedle stříbra z Chile získal i bronz na mistrovství Evropy v roce 1960.

Ve věku 79 let zemřel kapitán stříbrného týmu fotbalistů na MS v Chile v roce 1962 Ladislav Novák (na archivním snímku z 15. října 1998). | Foto: ČTK/AP

Po skončení hráčské kariéry se stal trenérem a na začátku sedmdesátých let vedl krátce i československou reprezentaci. S Duklou získal další titul jako trenér v roce 1982.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme