Získá domácí fotbalový pohár prestiž?

Uděláme z domácího poháru soutěž, která se nebude hrát jenom z povinnosti - taková byla rétorika nastupujícího svazového předsedy Ivana Haška, když usedal do křesla vládce českého fotbalu. První krok udělal tím, že přivedl nového sponzora. Jenže ještě je třeba jistých organizačních změn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Teplic zvedli nad hlavu pohár ČMFS | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas
Přehrát

00:00 / 00:00

Získá domácí fotbalový pohár prestiž?

"Já si myslím, že 30 ligových kol ještě není tolik zapasů pro naše kluby, že by si mohly dovolit vypustit některé zápasy Poháru, takže určitě už jenom když vidíte jaké jsou finanční možnosti vítězství a potom ještě postupu do superpoháru, který bude od příští sezóny novou soutěží, a hlavně možnost účasti v Evropské lize, tak si myslím, že ta motivace by měla být opravdu veliká," říká o domácí pohárové soutěži Ivan Hašek.

Termínová listina pro letošní ročník fotbalových soutěží už byla v době, kdy se stal svazovým předsedou, hotová. Ale pokud chce nové vedení opravdu popularizovat domácí pohárovou soutěž, měla by si vzít z letošního ročníku ponaučení. Devět prvoligových klubů se dnes v 17 hodin zapojí do Ondrášovka Cupu ve druhém kole. Na první pohled je reprezentační pauza vhodným termínem, jenže to obnáší také povinností u národního týmu. Především výběr do jednadvaceti let je plný fotbalistů z domácích klubů. Řadu z nich takové oslabení ve druhém kole jistě bolet nebude, ale příznivcům týmů z nižších soutěží, na jejichž stadionech se prvoligové týmy představí, rázem zchudne největší fotbalový svátek roku. Není potom divu, že domácí fotbalový pohár je stále přehlíženou popelkou a zřejmě ještě dlouho zůstane.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme