Získat aspoň čtyři body v úvodních třech zápasech kvalifikace o Euro 2016, přeje si Pelta

Miroslav Pelta si libuje, kolik peněz od různých partnerů se v poslední době povedlo napumpovat do českého fotbalu. Ale zároveň se šéfovi Fotbalové asociace mnohé hroutí pod rukama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta | Foto: Filip Jandourek

V poslední době dochází na policii kvůli dalšímu dílu dlouholeté tahanice o vyřešení sporu tří klubů, které nesou název Bohemians. A včera viděl další blamáž národního týmu v generálce na kvalifikaci Euro 2016 s výsledkem 1:0 pro hosty ze Spojených států amerických.

„Abych řekl pravdu, myslel jsem si, že ještě než budeme hrát s Nizozemskem, do té doby minimálně jeden ze zápasů vyhrajeme. Přestože jsme s USA prohráli 0:1, tak šance, které jsme neproměnili, a zvláště ve druhém poločase, což bylo až trestuhodné. Ukazuje se, že nám chybí kvalitní góloví útočníci.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf FAČR Miroslav Pelta mluvil s novináři před startem kvalifikace o postup na ME

Když se Miroslav Pelta pustí do hodnocení hry národního týmu, točí se v kruhu, protože sváděním neúspěchu na nedostatek kvalitních útočníků a neproměňování šancí trpí český fotbal už několik let.

Ale je zřejmé, že problémů na hřišti je mnohem víc a hlavně že v českém fotbale existují systémové potíže, ze kterých ty na trávníku pramení.

I to dokáže Pelta připustit a chce prý, i když s několikaletým zpožděním, vypěstovat úrodnější podhoubí pro reprezentaci, takže nejen okamžité úspěchy jsou úkolem nového realizačního týmu.

V kauze fotbalových Bohemians padlo další trestní oznámení

Číst článek

„Pan Vrba a Fitzel mají na starosti nejen A tým, ale i další strukturu. Plánujeme vytvoření dalších pozic na svazu z hlediska řízení soutěží od dvacítky dolů a vytvoření buď krajských, nebo národních akademií,“ říká Pelta a dodává:

„Ale potřebujeme také nějaký zajímavý výsledek a rozhodující jsou ty kvalifikační. Takže uvidíme v úterý večer, jak jsme na tom.“

Za měsíc se ukáže

Ještě lépe vypovídající zpětnou vazbu dostane Miroslav Pelta a celý český fotbal v polovině října, kdy bude mít národní tým kromě zahajovacího zápasu s Nizozemskem za sebou také utkání v Turecku a Kazachstánu, tedy se soupeři o mnoho přijatelnějšími.

A protože vize je hezká věc, ale rezignovat na okamžité výsledky si nemůže dovolit, má Pelta spočítáno, kolik bodů by měl Pavel Vrba s národním týmem v těchto zápasech shromáždit.

„Čtyři a více bych potřeboval. Říkám si, že Kazachstán je povinnost, ale nechci je podceňovat, abychom si nezadělali na problém. Vedle toho Holandsko a Turecko - z těhle dvou zápasů bych byl rád, kdybychom aspoň jednou nevyšli naprázdno,“ představuje Pelta krátkodobé zadání pro český fotbal a jeho po novu tvořené národní mužstvo.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme