Žižkov se výhrou na Bohemians vrátil do boje o záchranu

Fotbalisté posledního Žižkova otočili v předehrávce 23. kola první fotbalové ligy zápas s Bohemians 1905 a po vítězství 2:1 v malém pražském derby si zachovali naději na záchranu. "Klokani" prodloužili sérii bez vítězství na čtrnáct zápasů a zůstávají třináctí.

Zleva Richard Kalod, střelec gólu Jiří Valenta a Matej Sivrič ze Žižkova se radují z druhého gólu | Zdroj: ČTK

Viktoria vyhrála podruhé za sebou a na nesestupové pozice ztrácí tři body. Domácí poslal do vedení po půl hodině hry Martin Cseh, když hlavou poslal do sítě míč z Budínského standardky. Pro slovenského stopera to byla první ligová trefa. Vedení mohli krátce po půli ještě zvýšit, ale Kraják po samostatném nájezdu žižkovského Koláře nepřekonal.

Povedenou pasáž Žižkova ve druhé půli korunoval po hodině hry vyrovnávacím gólem střídající útočník Kalod, ketrý zužitkoval hlavou Slobodův centr a skóroval po devíti minutách na hřišti. Domácím mohl v 70. minutě vrátit vedení další náhradník Kaufman, ale jeho tvrdou ránu z výborné pozice zblokovala obrana Viktorie.

Otočit zápas definitivně se podařilo Viktorii až díky Jiřímu Valentovi brankou v 86. minutě. Střelou do horního růžku nedal Sňozíkovi šanci. Žižkov tak navázal na poslední domácí výhru nad Jabloncem a poprvé v sezoně zvítězil také mimo svůj stadion tedy v Edenu.

23. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians 1905 - Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)

Branky: 33. Cseh - 62. Kalod, 86. Valenta. Rozhodčí: K. Hrubeš - T. Kovařík, Handlíř. ŽK: Bartek, Jindřišek - Sloboda, Valenta, Kropík. Diváci: 2558

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek (87. Orolín), Lukáš, Cseh, Bartek - Moravec, Budínský, Abraham, Borek, Kraják (90. Vyhnal) - Hartig (67. Kaufman). Trenér: Weber
Žižkov: Kolář - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Sivrič (90. Nakamura), Kotyza (85. Tenno), Sloboda, Valenta, Milosavljev - Jurčo (53. Kalod). Trenér: Nádvorník

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít