Zlomený malíček Petra Čecha ohrožuje jeho start na Spartě v EL

Hodně krátká byla účast gólmana Petra Čecha na reprezentačním srazu, který dnes předcházel úvodnímu vystoupení fotbalové reprezentace v tomto kalendářním roce. Po rentgenu, který odhalil zlomeninu malíčku na levé ruce, je totiž jasno o tom, že Čech týmu ve středečním přátelském zápase v Turecku nepomůže. Navíc bude mít vůbec co dělat, aby stihl v dresu Chelsea dlouho vyhlížený souboj Evropské ligy proti pražské Spartě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech ukazuje na reprezentačním srazu dlahu na zlomeném malíčku | Zdroj: ČTK

„Dvanáct let jsem jako hráč Chelsea nebo jiného evropského klubu čekal, až budu mít možnost hrát proti českému týmu v evropské soutěži. Kdybych teď nemohl hrát, byla by to ironie osudu. Dalších dvanáct let nebudu mít na to, abych čekal. Doufám, že budu moct proti Spartě hrát.“

Musím se podívat na plakát, kdo je kdo, vtipkoval na reprezentačním srazu Rosický

Číst článek

Petr Čech mohl po ranním vyšetření jen hořce polknout slinu a začít se modlit, aby jeho doba léčení nebyla tradiční dva a tři týdny, ale v nejhorším možném případě 10 dní. Právě ty totiž dělí jeho Chelsea od zápasu na Letné. O tom, že nic není nemožné, napovídá příklad starý už téměř osm let, který si pamatuje každý sportovní fanoušek u nás.

Německý obránce Schauer zlomil na hokejovém mistrovství světa malíček Jaromíru Jágrovi. Ten následně dovedl svůj tým až k triumfu a novináři byl zvolen do All Stars celého šampionátu. Jeho levý malíček se stal tehdy symbolem cesty za úspěchem navzdory jakýmkoli překážkám. Podobnému osudu by se nebránil nyní ani Petr Čech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brankář fotbalové reprezentace Petr Čech do Turecka s týmem nevyrazí, má frakturu malíčku

„To se teprve uvidí, záleží na něm,“ snaží se Čech v pozitivním duchu vyzvat svůj malíček ke spolupráci. Celá situace se ale bude pořádně řešit až zítra, kdy se český gólman vrátí do Londýna a začne s klubovými lékaři Chelsea s léčbou.

Ještě předtím přesto malíček podrobí drobné zkoušce. Na večerním vyhlašování Fotbalisty roku totiž nehodlá nic měnit na původním programu, podle kterého měl při slavnostním večeru vystoupit živě za bicí soupravou.

„Na držení paličky mám ještě čtyři prsty. Mám vedoucí ruku pravou, levá tam jen tak pomáhá. Takže by to nemělo vadit.“

Čechova zakletá 100

Jenže ve fotbale si jen s jednou rukou nevystačíte a právě fotbal je to hlavní, co sportovní fanoušky zajímá s osobou Petra Čecha nejvíce. Jasné je to, že v Turecku si bude muset reprezentace vystačit bez jeho pomoci. Čechovi tak navíc i nadále uniká šance přiblížit se magické hranici sta reprezentačních startů. Aktuálně jich má na svém kontě 98.

„Od chvíle, co všichni říkají, že mám jen dva zápasy do sta startů, tak jsem se vůbec nedostal k tomu, abych odehrál aspoň jeden. Mrzí mě to i z toho pohledu, že pokud bych v Turecku nastoupil, mohl bych slavit stovku při domácím kvalifikačním utkání,“ mrzí Petra Čecha nejvíce.

Ten opravdu stěžejní termín pro celý český fotbal je ale až 22. březen, kdy pokračuje zápasem s Dánskem pro tým trenéra Bílka kvalifikace mistrovství světa. A u té už by Petr Čech chybět rozhodně neměl.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme