Zpátky u jednadvacítky. Lavička chce se 'lvíčaty' navázat na dobré výkony

Fotbalovou reprezentaci do 21 let povede v následujícím dvouletém kvalifikačním cyklu trenér Vítězslav Lavička. Po vyřazení na nedávném domácím evropském šampionátu v základní skupině střídá u týmu Jakuba Dovalila, na kterého chce se svými novými kolegy navázat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička, staronový kouč fotbalové reprezentace do 21 let | Zdroj: ČTK

Na konci dubna, kdy zbývalo ještě šest kol do konce ligy, po vyřazení Sparty z českého poháru Lavička možná trochu překvapivě jako kouč letenských skončil, a to už podruhé. Mohl tak aspoň nabrat nové síly.

„Přiznám se, že jsem lenošil. Přepnul jsem do klidového režimu, trávil jsem víkendy bez fotbalu. Samozřejmě jsem fotbal sledoval, ale měl jsem víc času pro rodinu,“ přiznal Lavička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Vítězslav Lavička povede reprezentaci do 21 let znovu po sedmi letech. S týmem chce postoupit na Euro 2017

O nabídky na své služby v tuzemsku ani zahraničí nouzi neměl, ale kvůli rodině a současné geopolitické situaci ve světě se nyní se rozhodl vrátit tam, kde před osmy lety odešel od nedodělané práce.

Tenkrát poprvé kývl na nabídku Sparty a těsně před Eurem 2008 od 'lvíčat' předčasně odešel.

„Vzpomínky jsou dobré, i to byl jeden z důvodů, proč jsem na nabídku kývnul. Teď se budu společně s lidmi z realizačního týmu snažit udělat maximum pro to, aby se nově rodící jednadvacítka byla úspěšná,“ řekl bývalý kouč FC Sydney, Liberce či Žižkova.

Vítězslav Lavička povede fotbalovou reprezentaci do 21 let. Smlouvu má do Eura 2017

Číst článek

Úkol pro nacházející kvalifikaci je jasný, postoupit na závěrečný turnaj mistrovství Evropy.

„Už letos byli na Euru hráči, kteří přejdou do našeho nově se rodícího týmu. Navíc i někteří hráči mladších ročníků než 1994 mají potenciál, talent i kvalitu. Naším úkolem bude je zmapovat a vybrat správné hráče, aby byla naše cesta na Euro do Polska úspěšná,“ popsal své nejbližší úkoly Lavička.

„Jsem zastáncem kombinačního poctivého fotbalu. Budeme rádi, když navážeme na dobré výkony, které předváděla právě končící jednadvacítka,“ dodal 52letý trenér.

Jakub Kanta, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme