Zranění k fotbalu patří, říká Tomáš Rosický o svém dalším zdravotním problému

Pro český fotbal je stále nenahraditelný, ale jeho start na červnovém Euru je zase o něco vzdálenější. Záložník Tomáš Rosický se dnes večer dozví, jak dlouhá by měla být jeho další herní pauza. Ta poslední trvala osm měsíců a po dvaceti minutách v sestavě A-týmu Arsenalu vystřídal zranění kolena pro změnu problém se stehenním svalem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Co se svalových zranění týká, tak těch jsem tolik neměl. Zranění k tomu patří. Je to prostě vrcholový sport, kde do sebe kope dvacet bláznů. Někdy to tak prostě je,“ říká Tomáš Rosický.

I v evropském měřítku výjimečně nadanému, ale taky nevídaně poruchovému fotbalistovi nezbývá nic jiného, než takhle trpělivý přístup. Od jeho příchodu do Arsenalu to bude v létě deset let a třetinu svého londýnského angažmá promarodil. I jako zdravý měl poslední dobou problémy prokousat se do sestavy, přesto fanoušci Kanonýrů vesměs oceňují jeho herní styl a loajalitu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zranění k fotbalu patří, říká hráč Arsenalu Tomáš Rosický ke svému dalšímu zdravotnímu problému

„On je velice, velice milovaný a obdivovaný hráč mezi fanoušky Arsenalu. Třeba proto, kolik skvělých zápasů odehrál proti Tottenhamu, našemu největšímu rivalovi. A také proto, že jsme za posledních deset let ztratili hodně elitních hráčů, co odešli za penězi ke konkurenci. On určitě taky mohl, ale zůstal,“ říká Michael Lloyd za fanoušky Arsenalu.

„Obří aplaus, kterým ho tribuny přivítaly při jeho víkendovém návratu, dokazuje, jak moc ho máme rádi. Jenom ta jeho zranění. Nebál bych se říct, že kvůli nim je největším ztraceným talentem v historii Premier League,“ myslí si Lloyd.

Příznivci londýnského celku po zprávě o dalším Rosického zranění zaplavili sociální sítě povzdechy nad tím, že Malý Mozart v 35 letech zřejmě definitivně dokomponoval.
Kouč Arsenalu Arsene Wenger na dnešní tiskové konferenci zranění českého záložníka za klub oficiálně potvrdil. Jak vážné jsou Rosického problémy se stehnem, to by podle Wengera mělo být zřejmé k večeru po tomografickém vyšetření.

Anglie žije uzávěrkou přestupů Premier League. City navíc potvrdilo příchod trenéra Guardioly

Číst článek

Francouzského manažera to až tak trápit nemusí, hra Arsenalu s Rosickým nestojí a nepadá a s koncem smlouvy tomuhle Čechovi v klubu podle všeho tak jako tak po sezóně zatleskají a rozloučí se s ním. Zato trenér národního týmu je v jiné pozici.

„Tomáš patří k hráčům, kteří mohou tomu mužstvu ještě pomoci. Všechno se ale samozřejmě odvíjí od jeho zdravotního stavu,“ je si vědom lodivod české reprezentace.

Pavel Vrba proto výsledky Rosického vyšetření očekává zřejmě s větší zvědavostí než Arsene Wenger. Předpokladem britských médií je asi šestitýdenní pauza, první přípravný zápas na Euro čeká českou reprezentaci za sedm a půl týdne. Jenže ať další díl Rosického zdravotních patálií dopadne jakkoli, kapitánovu účast v zápasech mistrovství Evropy je dobré brát spíš jako případné nečekané přilepšení.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme