Zůstat v Liberci, nebo jít do Sparty? Trenér Trpišovský bude jednat s vedením Slovanu

Trenér Jindřich Trpišovský dovedl Liberec k výhře nad Teplicemi, možná to byl ale jeho poslední úspěšný počin ve službách severočeského celku. Kouče, který Liberec dvakrát dostal do základní skupiny Evropské ligy, to táhne do Sparty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Trpišovský před sebou má nepříjemné rozhodování | Zdroj: ČTK

Fanoušků se u Nisy v deštivý podvečer sešlo zoufale málo, a tak bylo i skandování trenérova jména jen hodně slabé, neznamená to však slábnoucí popularitu Trpišovského u příznivců Slovanu. Ti by se s jeho odchodem nesmiřovali lehce.

Při zápase s Teplicemi to dali najevo, na jedné z tribun visel transparent s nápisem „Sparta se odmítá“. „Zaregistroval jsem to. Pro nikoho to není jednoduché. Jsem rád, že to nebylo ostřejší. Akorát jsem slyšel z tribuny, že mě přestanou mít rádi,“ hořce se usmíval na pozápasové tiskové konferenci Jindřich Trpišovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Trpišovský ještě nemá jasno, koho bude trénovat po reprezentační přestávce

Podle spekulací je jeho přesun na Letnou blízko. On sám zatím podle svých slov neví, koho po reprezentační pauze povede. „Nějaké stanovisko v hlavě mám, ale chci, aby ho první slyšeli hráči a lidi tady v Liberci. Dopoledne mám schůzku s majitelem, kde to budeme řešit,“ prozradil.

„Ať situace dopadne tak, nebo tak, bude srdce z půlky smutné a z půlky rádo. Mám Liberec rád, dal mi obrovskou šanci a fakt nevím, jak to dopadne,“ zapřísahal se Jindřich Trpišovský.

Jednání mezi kluby už je ale připraveno. „Je pravda, že je naplánovaná schůzka majitelů Sparty a Liberce. Náš majitel by měl jednat i s dalšími členy vedení," přiznal Českému rozhlasu ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Holoubek má na lavičce Sparty husí kůži

Spartu zatím vede David Holoubek, který vicemistra dovedl k senzační výhře nad Interem Milán, pak ale jeho tým sporným gólem v nastavení přišel o výhru v Brně. Bývalý trenér mládeže má ambice A-tým trénovat, v současnosti mu ale chybí profesionální licence.

„Na Spartě jsem prošel všemi mládežnickými týmy. Pořád jsem stoupal výš a výš, přirozeně, aniž bych se o to zasadil. Práce asistenta, který je pověřen vedením týmu, mě baví a naplňuje. Je to velký adrenalin. Jsou to skvělé stavy. Když Matěj Pulkrab dával gól na 3:2, měl jsem husí kůži,“ přiznává Holoubek.

Podobné stavy bude David Holoubek zažívat i dál, jen se od vedení klubu brzy dozví, jestli do trenérského štábu zas dostane nadřízeného, nebo mu role pověřeného asistenta ještě zůstane.

Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme