‚Američané se v průběhu turnaje zlepšují,‘ varuje před čtvrtfinále Slavomír Lener

Česká dvacítka se připravuje na čtvrtfinále mistrovství světa. V ruské Ufě tým trenéra Miroslava Přerosta vyzve Spojené státy. Středeční zápas začíná v 10 hodin. Češi si na soupeře, kterého před rokem na šampionátu porazili 5:2, věří. I podle odborníků by mohli mít šanci na postup mezi nejlepší čtyři celky turnaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté na mistrovství světa do 20 let v Rusku | Foto: Pavel Petr

Reprezentační ‚dvacítka‘ vybojovala na šampionátu poslední medaili v roce 2005. Bronzem navázala na zlaté úspěchy z let 2000 a 2001. Češi neskončí hůře než na šestém místě. Myslí ale dál, zatím na semifinále a v cestě jim stojí Spojené státy.

„Je to fyzicky velmi dobře vybavené a silové mužstvo, mají velmi kvalitní obranu a v průběhu turnaje se lepší. Ze začátku turnaje byli trochu těžkopádnější. Mají velmi dobrou přesilovku a jsou důrazní před brankou,“ charakterizoval soupeře šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener. V úvodu turnaje přeci jen americký výběr zápolil s aklimatizací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi si na čtvrtfinále se Spojenými státy věří

„Určitě aklimatizace, ale také velké hřiště. Tady v Rusku jsou maximální rozměry,“ dodává Lener. Šampionát si tradičně nenechá ujít ani mistr světa z roku 1985 František Musil. Jako skaut tým Spojených států velmi dobře zná. Sledoval ho v přípravě. „Viděl jsem dvě fáze. Krátký kemp před MS v Helsinkách, tam se mi hodně líbili. Uvidíme, s čím přijdou.“

Bývalý obránce Minnesoty, Calgary, Ottawy a Edmontonu ale pochopitelně ve čtvrtfinále bude držet palce Čechům. Nakonec jedním z nejzkušenějších beků současného výběru je jeho syn David. „Ty kluky znám osobně, 93 byl vždy dobrý ročník, dobrá parta kluků. Na tom ledě to ukazovali, hráli jeden pro druhého a to je na takových krátkodobých akcí důležité,“ říká František Musil.

A recept na úspěch ve čtvrtfinále? „Proti Americe by mohla být výhoda, že jsme silní na puku a dokážeme tvořit. Že jsme tým, který má dobře propracovanou hru a v tom budou Američané těžko hledat naše slabiny,“ věří Slavomír Lener.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme