‚Dnešní hokej? Líbí se mi!‘ usmívá se kladenská legenda Milan Nový

Není až takovou vzácností objevit při utkáních hokejové extraligy na tribunách někdejší špičkové hráče, kteří sledují svoje pokračovatele. Teoreticky vzato by se při pohledu na ně mohli tvářit poněkud kysele a staromilsky poznamenávat, že pamatují lepší časy. Ale jsou i borci slavných jmen, kteří se na dnešní hokej dívají s radostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Nový s plaketou potvrzující světovou extratřídu - Síň slávy. | Zdroj: ČTK

„Někteří lidé říkají, že není tak hezký, ale mně se líbí – je rychlejší, hráči jsou šikovnější. A myslím, že jak se teď zpřísnila pravidla a víc se vylučuje, je to pro diváky lepší, protože se víc hraje hokej a padají góly,“ pochvaluje si protagonista Klubu elitních střelců Milan Nový, který má trvalé místo mezi ikonami kladenského hokeje.

Pokud se gólů týká, tak slavné to s jeho následovníky není. Na každou branku v soupeřově síti se kladenští Rytíři po odchodu zámořských posil zpravidla pěkně nadřou, a tak - pokud nechtějí chybět mezi účastníky play-off - není pro ně jiné cesty než sázet právě na tu poctivou hokejovou robotu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zápasy hokejistů Kladna se chodí dívat i legendární útočník Milan Nový

„Vrátili jsme se k tomu, co máme hrát, když tu nemáme ty hvězdy. Musíme bojovat a tímto způsobem můžeme něčeho dosáhnout,“ říká při pohledu na extraligovou tabulku útočník Jiří Kuchler.

I tak se ale nabízí otázka, zda teď, kdy už nejsou po jejich boku Jágr nebo Plekanec, mají kladenští hráči občas nutkání získat nějaký ten recept na střílení branek od muže, který to před mnoha lety tak bezvadně uměl.

„To ne, ale když se přihrává, říkají, že by tam potřebovali nějakého takového střelce, jako jsem byl já. Ale střelci, ti se rodí, to se dá těžko naučit na tréninku,“ usmívá se Milan Nový.

Co dokáže takový elitní střelec, to dnes možná poznají kladenští hráči v Třinci, kde je čeká utkání 47. extraligového kola - a tedy i setkání s oporou Ocelářů a lídrem kanadského bodování extraligy Martinem Růžičkou.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme