‚Dvacítka‘ podlehla na MS Finsku 0:4, ve čtvrtfinále má Rusko

Česká hokejová reprezentace do 20 let prohrála na mistrovství světa v Kanadě v závěrečném utkání skupiny B s Finskem 0:4 a do čtvrtfinále postoupila ze třetí příčky. O postup do semifinále se Češi utkají v Calgary v noci z pondělka na úterý s Ruskem.

Joonas Donskoi z Finska skóruje do brány Petra Mrázka na MS 'dvacítek' | Zdroj: Reuters

Trenér českého nároďáku Miroslav Přerost se musel v utkání s Finy obejít bez obránce Musila a útočníka Culka, který se zranil v předchozím zápase s Američany. V průběhu duelu navíc odstoupil Přibyl. Tyto komplikace se na českém týmu viditelně podepsaly.

První branka utkání padla ve 12. minutě, když Ruuttu využil finskou přesilovku trefou do odkryté české brány. Vyrovnání měl na holi Holík, gólman Aittokallio ale zasáhl proti jeho pokusu včas. Do konce první třetiny stihli Finové náskok navýšit na dvě branky zásluhou Aaltonena.

00:00 / 00:00

Trenér Miroslav Přerost přiznal, že v oslabené sestavě Čechům rychle ubývaly síly

Češi se osmělili k dravějšímu výkonu ve druhé části zápasu, na ledě měli převahu, kterou ale nedokázali střelecky vyjádřit. Úřadovalo tak znovu Sukni, v 35. minutě zvýšil už na 3:0 Donskoi.

Definitivní podobu dal výsledku ve 44. minutě z protiútoku Pulkkinnen.

„Rozhodlo to, že jsme dostali gól na 1:0 a pak 2:0 – měli jsme sice příležitosti, ale nemohli jsme se dostat na kontakt k soupeři. Postupem času nám v omezené sestavě ubývaly síly a už bylo těžko něco obracet,“ zhodnotil zápas český trenér Miroslav Přerost.

Češi tak skončili v tabulce skupiny B třetí, ve čtvrtfinále se v noci z pondělka na úterý utkají v Calgary s Ruskem, které ve svém posledním utkání v základní skupině prohrálo se Švédskem 3:4 v prodloužení.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let - skupina B (Edmonton):

ČR - Finsko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Ruuttu (Mikael Granlund, Pulkkinen), 17. Aaltonen (Barkov), 35. Donskoi (Armia, Salomäki), 44. Pulkkinen (Markus Granlund, Mikael Granlund). Rozhodčí: Klein (Kan.), Reiber - Fluri (oba Švýc.), Murchison (Kan.). Vyloučení: 8:1. Využití: 0:1. Diváci: 14.429.

Sestava ČR: Mrázek - Říha, Krejčí, Mozík, Jank, Zámorský, Hrbas - Sekáč, Holík, Jaškin - Uher, Filippi, Nosek - Přibyl, Straka, T. Hertl - Hyka, Sedlák, Faksa. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Juřík a Jiří Fischer.

Tereza Jelínková, Michal Berg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít