Hokejista Torres přijde za faul v přípravě o 41 zápasů a téměř půl milionu dolarů

Útočník San Jose Sharks Raffi Torres přijde o půl sezony NHL. Rekordní trest dostal za brutální zákrok na hlavu švédského protihráče Jakoba Silfveberga z Anaheimu. Jde už o devátý trest pro agresivního útočníka a spojen s ním je i výrazný finanční postih.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raffi Torres si za brutální zákrok nezahraje půl sezony | Zdroj: Reuters

Incident se odehrál v sobotním přípravném Anaheimu Ducks a San Jose Sharks. Ve třinácté minutě si Raffi Torres vyhlédl Jakoba Silfveberga a na hraně své obranné třetiny ramenem zaútočil na jeho hlavu. Švéd už do zápasu nezasáhl, Torres dostal 10minutový trest.

Přehrát

00:00 / 00:00

S podrobnostmi o Torresově zákroku seznámil posluchače Mirko Vasič

Vedení soutěže ale trest ještě mnohonásobně zvýšilo. 33letý útočník si podle jejího rozhodnutí nezahraje 41 zápasů, celou polovinu základní části NHL. Jeho plat, téměř 441 tisíc dolarů, navíc zinkasuje asistenční hráčský fond NHL.

Šéfové soutěže zvolili tak vysoký trest, protože šlo už o 9 závažný disciplinární prohřešek pátého hráče draftu z roku 2000. Vždy byl přitom varován, finančně postižen nebo suspendován. Ve většině případů šlo o zákroky na hlavu soupeře.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme