'Musíme bojovat, už nikoho nepřehrajeme,' přiznal Rolinek

Soubojem se Švédy uzavře česká hokejová reprezentace své účinkování v základní skupině mistrovství světa v Německu. Naši hokejisté do něj vstoupí ve 20:15 už s jistotou postupu do osmifinálové fáze šampionátu a s přáním napravit nevydařený duel proti Norsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rolinek | Foto: ČRo

Sestava českého týmu dozná očekávaných změn. Do branky se vrátí Tomáš Vokoun, trenér Vladimír Růžička prohází také jednotlivé útoky. S Červenkou a Jágrem bude hrát Klepiš, Rolinek se pro změnu přesune do druhé formace k Markovi a Voráčkovi. Pozice třináctého útočníka připadne Kvapilovi, kvůli zdravotním problémům je nejistý start obránce Nováka.

Přes neúspěch s Nory nepřestává kapitán Tomáš Rolinek mužstvu věřit: „Tým je dobře složený, jsou tam i mladí hráči. Hlavně si musíme říct, abychom do toho dali všechno, musíme bojovat, protože jenom hokejově už dneska nikoho nepřehrajeme. Takže musíme bojovat a mít větší nasazení," přiznává český kapitán.

Přehrát

00:00 / 00:00

'Musíme bojovat, jen hokejově už nikoho nepřehrajeme', přiznal Rolinek

Právě s nasazením měli Češi v konfrontaci s norským hokejem problémy. Stejný důvod prohry vidí i Tomáš Rolinek: „Myslím, že jo, právě nasazení tam nebylo celých šedesát minut. Chybí nám třeba to, že nedohráváme souboje, nejdeme do těla. Takhle se mezinárodní hokej nehraje. Musíme hrát víc do těla, aby to soupeře bolelo," naznačuje taktiku proti Švédsku.

Naši hokejisté navíc postrádají větší důraz před brankou. Nikdo není schopen reagovat na případnou dorážku, nikdo se netlačí před gólmana soupeře. Tomáš Rolinek ví, že právě tam jeho tým tlačí bota: „Chybí nám to, určitě. I na Švédských hrách. Když střílíme, nemáme hráče před bránou, nedojíždíme puky. Hokej před bránou bolí a ne každému se tam chce. Máme spíš technické typy hráčů a těžko se předělávají, aby chodili do brány," uznal.

Musíme hrát od první minuty

Právě to je ovšem jedna ze zbraní, jak na mistrovství světa uspět. „Dneska už se hokej hraje tak, že nikoho extra nepřehrajete technicky, je to nahoru, dolů, hodně bruslení a důrazu a to do sebe musíme dostat," hledá recept český kapitán.

Už samozřejmě pro večerní duel se Švédy. Body z něj pro osmifinálovou skupinu by byly cenné. Česká reprezentace navíc na Švédských hrách Seveřany porazila.

A Tomáš Rolinek by si samozřejmě přál úspěch zopakovat: „Porazili jsme je, hrát se dá s každým. Můžu říct, že do toho zápasu půjdeme úplně jinak, budeme hrát od první minuty a hlavně budeme hrát zodpovědně a s nasazením," slibuje kapitán. Zápas se Švédy začíná ve 20 hodin a 15 minut.


Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme