'Na sezonu v KHL jsme dobře připraveni,' říká ředitel HC Lev Poprad Binek

Právě dnes měli hokejisté týmu HC Lev Poprad zažít premiéru v Kontinentální lize. Po tragédii mužstva Lokomotiv Jaroslavl si ovšem na svou premiéru musí počkat do pondělí, kdy pod Tatry přijede Magnitogorsk v čele s kapitánem české reprezentace Tomášem Rolinkem. Vedení popradského klubu přitom snížilo cenu vstupenek o polovinu. Navíc z každé prodané vstupenky dvě eura Lvi věnují pozůstalým z týmu Jaroslavli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní stadion v Popradu | Foto: Vojtěch Berger

Pozůstalým Popradští věnují i výtěžek z prodeje šál s logem HC Lev Poprad nebo právě Lokomotiv Jaroslavl. Pochopitelně se ale také bude bojovat o body. Jak moc tragédie zasáhne mysl hráčů, to nedokáže nikdo předpovědět. Než ale Popradští do arény zvané Kontinentální hokejová liga vstoupí, museli vedení soutěže přesvědčit o finančním zabezpečení nadcházející sezóny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nováček v KHL HC Lev Poprad je na premiéru v soutěži dobře připraven

„Museli jsme předložit sponzorské smlouvy a ukázat, že sezona je finančně zabezpečená minimálně ze sedmdesáti procent, co se týká podpisu smluv se sponzory. Zbytek jsme schopni najít během sezony, v tuhle chvíli můžu říct, že je dobře rozběhnutá a po finanční stránce by neměl nastat žádný problém,“ hlásí do hokejového světa Marcel Binek, obchodní a finanční ředitel klubu. S jakým rozpočtem Lvi hodlají absolvovat nadcházející ročník prestižní soutěže?

„Není horní ani spodní hranice. Náš rozpočet se bude včetně rekonstrukcí pohybovat okolo dvanácti až čtrnácti milionů eur za sezonu.“

Tedy pořádný balík peněz. Takový údaj je ovšem třeba porovnat s ostatními celky KHL, aby měl dostatečně vypovídající hodnotu.

„Srovnáváme to, co se týká budgetu na hráče, kde jsou k dispozici oficiální data KHL. Podle informací, které máme, jsme v těchto číslech jedno místo pod play-off. Právě play off je naším sportovním cílem.“

Upravené zázemí

Ovšem při jednání s partnery tady byl jeden háček. Klub musel všechny přesvědčit, že tentokrát, na rozdíl od roku 2010, Lvi skutečně do KHL naskočí. Navíc bylo nutné zaměřit pozornost na popradský zimní stadion.

„Od videorozhodčího po osvětlení, mantinely nebo kvalitu ledu či kamerový systém. Stadion má určitou úroveň, která odpovídá tomu, kdy byl postaven. Dnešní požadavky nejkvalitnější evropské ligy jsou úplně jiné, takže stadion se musel zhruba ze sedmdesáti procent změnit.“

Tak, aby zkrátka odpovídal reglementu soutěže. Zázemí navíc bylo nutné uzpůsobit požadavkům trenérů, masérů, kustodů.

„Kompletně jsme přestavěli kabiny, dopingové místnosti, sklady a tak dále.“

Rozdílné vstupné

A diváci? Popradský stadion pojme do svých útrob čtyři a půl tisíce fanoušků. Aby hala byla zaplněná, bylo třeba zvolit odpovídající vstupné.

„Rozdělili jsme stadion do různých sektorů, soupeře do tří skupin a podle jejich atraktivity jsme stanovili vstupné. To se pohybuje od čtyř do devatenácti eur za vstupenku, ten nejdražší lístek je pro zápasy s nejatraktivnějšími soupeři na ta nejlepší místa,“ dodává Marcel Binek.

Především ale bude nutné servírovat takový hokej, který příznivce znovu a znovu přiláká do hlediště.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme