Nejlepším lékem na psychiku litvínovských hokejistů je vítězství

Hokejový trenér - záchranář. Právě to by mohl mít napsáno v záhlaví svého živnostenského listu Vladimír Jeřábek. Není to tak dlouho, co pomáhal nabrat dech potápějícím se extraligovým celkům Komety Brno a Mladé Boleslavi a teď se do třetice pokouší o totéž v Litvínově - v místě, se kterým je spojena nejdelší etapa jeho hráčské i trenérské kariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Jeřábek na tréninku v Litvínově. | Foto: David Kalvas

„To je pořád stejné, jsou to hrozné nervy. Musíte to družstvo nutit do hry bez chyb, aby tam nebyla ani sebemenší chyba. Na tom to všechno stojí.Litvínov je hrozně silný dopředu, ale ty chyby v obraně nebo ve středním pásmu ty to mužstvo sráží,“ popisuje trenér Jeřábek.

Pozvednout formu Litvínova v samotném závěru základní části extraligy - to rozhodně není záviděníhodný úkol. Kromě jiného si žádá, aby přicházející trenér věděl co nejvíc o svém novém týmu.

„Já jsem tady byl na pěti šesti zápasech a sledoval jsem to pořád. Mám tady ještě hodně kamarádů s kterýma jsem si volal, jak vypadal hokej. Takže jsem o nich věděl dost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejlepším lékem na psychiku litvínovských hokejistů je vítězství

A ještě víc toho věděl nový litvínovský trenér po skončení reprezentační přestávky. Není divu, že na rozdíl od řady svých extraligových kolegů Vladimír Jeřábek tuto zápasovou pauzu uvítal.

„Asi to bylo lepší, protože jsme začali hodně trénovat a myslím si, že na ty prohry, co byly před tím, jsme tak trochu zapomněli,“ je přesvědčen Jeřábek. Kromě tréninku a cílevědomého kolektivního zapomínání na nedávné porážky musela přijít na řadu také debata s hráči na téma: Jak získávat extraligové body.


„Já jsem s nimi mluvil jen krátce a spíš o tom, aby se srovnala hlava. Nejlepší lék na tu psychiku je vítězství.“

Každý bod má obrovskou cenu

Není už na podobnou trenérskou injekci pozdě? - zasmušile se ptají mnozí příznivci Litvínova. Navzdory včerejší dvoubodové výhře nad Kladnem to s nadějemi jejich týmu na předkolo play off opravdu nevypadá nijak slavně.

Čtyři kola před koncem základní části už je ovšem jisté, že mužstva, která se nevejdou do vyřazovacích bojů o titul, čeká ve skupině o 11. až 14. místo mimořádně dramatická bitva o únik z baráže.

„My máme za úkol posbírat co nejvíce bodů. Pak se to po 52. kole uřízne a uvidíme, kde budeme. Proto má teď každý bod obrovskou cenu. My musíme bodovat,“ hecuje trenér Litvínova.

Což ale nebude vůbec jednoduché, protože po zítřejším domácím utkání s Plzní čekají hokejisty Litvínova tři zápasy na soupeřově ledě.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme