'Vítkovičák' Irgl vyjede proti svým. V ocelářském derby bude poprvé na straně Třince

Ve vyprodané třinecké Werk Aréně se od 17 hodin bude hrát ocelářské derby. V domácím dresu nastoupí poprvé proti Vítkovicím jejich odchovanec Zbyněk Irgl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbyňku Irglovi (vlevo) se v třineckém dresu daří. Po třech kolech vede s šesti body tabulku produktivity | Zdroj: ČTK

„Se spaním problém naštěstí nemám. Doufám, že to ještě nějaký čas vydrží,“ ujišťuje před domácím zápasem s Vítkovicemi trenér třineckých Ocelářů Jiří Kalous.

Pro extraligového souseda měl Kalous hlavně slova chvály.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Třince přivítají v ocelářském derby Vítkovice

„Vítkovice mají výborný útok, skvělého gólmana a velké beky. Do branky se k nim dobýváme hodně těžce. Bude to nesmírně těžké utkání,“ ocenil sílu soupeře.

„Čeká nás podobně náročné utkání jako v Litvínově. Vítkovice jsou hodně bruslivý a kontaktní tým,“ našel Kalous paralelu s duelem na severu Čech, kde se svým výběrem prohrál 2:3 po nájezdech.

A možná dvojnásob náročná bude páteční hokejová bitva pro Zbyňka Irgla, hráče, který se po svém návratu ze zahraničí stal okamžitě pilířem třinecké ofenzivy.

„Jsem odchovanec Vítkovic, de facto vítkovičák. Pro mě to bude nepříjemné v tom, že nemám rád zápasy proti kamarádům,“ přiznává Zbyněk Irgl. „Znám všechny kluky z jejich manšaftu, ale hecovat se nebudeme,“ dodal.

Ale kamarád nekamarád, třinecký fanoušek se určitě nemusí obávat, že by čerstvá posila Ocelářů soupeře nějak šetřila. I o tom uslyšíte po 19. hodině v pořadu S mikrofonem za hokejem.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme