16. kolo ELH: Vítkovice ztratily, ale vedou o bod

Hokejisté Vítkovic sice v 16. kole O2 extraligy promrhali dvoubrankový náskok v Plzni a nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, zaváhání Zlína jim ale přesto dalo v čele tabulky jednobodový náskok. Zlínští totiž proti Liberci předvedli velmi slabý výkon a prohráli 0:4.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Domácí svého soupeře přesvědčivě přehráli a v tabulce mu odskočili na sedm bodů. Už v první třetině poslali Třinec do dvoubrankového vedení Martynek a Květoň, na snížení Středočechů pak rychle reagoval Hrabal a definitivně tak zlomil odpor soupeře. Ještě do konce druhé části zvýšili třinečtí na 5:1 a tak utkání také skončilo. Výborný výkon předvedla především Peterkova řada.

Branky a nahrávky: 10. Martynek (D. Květoň, Peterek), 15. D. Květoň (Peterek, Seman), 25. Hrabal (M. Růžička, Kohn), 35. Kohn (Polanský), 37. Polák z trestného střílení - 22. Fabuš (Jiruš). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 3558.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Domácí v zápase prokázali velkou odolnost, když dokázali zvrátit stav z 1:3 na konečných 4:3. V dresu hostů se poprvé představil navrátilec z NHL Marek Malík, chybělo naopak dalších šest hráčů základu. Domácí se na svého soupeře vrhli a už v osmé minutě slavili gól, který ale musel potvrdit až videorozhodčí. O dalších osm minut později už ale bylo srovnáno díky Kvapilovi. Vítkovice domácí tým přestřílely, nebezpečnější ale byla spíše Plzeň. Zlom přišel v polovině utkání, kdy v sólovém nájezdu vstřelil rozdílový gól Ujčík a hned po něm se v přesilovce prosadil Burger. Ve třetí části přišel velký tlak Plzně a také návrat do zápasu. Trefil se Bomersback a v 58. minutě srovnal Vlasák. V prodloužení sice domácí nevyužili přesilovku, 11 vteřin před koncem ale přecijen rozhodl Jiří Hanzlík.

00:00 / 00:00

16. kolo O2 extraligy

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Dvořák), 46. Bomersback (Benda, Modrý), 58. Vlasák (Benda, Scofield), 65. Jiří Hanzlík (Vampola) - 16. Kvapil (Sičák, Rehák), 31. Ujčík (Kvapil), 36. Burger (Sičák, Hubáček). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 7075.

HC Benzina Litvínov - HC Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Hokejisty Litvínova přibila prohra se Slavií opět na předposlední místo tabulky. Utkání bylo otevřené až do 36. minuty, kdy poslal Pražany do vedení Sklenář. Snaha domácích o vyrovnání vyvrcholila v 56. minutě, kdy hráli 101 vteřin přesilovku pěti proti třem. Slibné šance Reichla s Lukešem ale ke gólu nevedly. A tak Slavia domácím ukázala, jak se má početní výhoda zúročit, když v 58. minutě definitivně rozhodl Havel. O čisté konto se v dresu Pražanů podělili Stanislav Neruda a především Robert Slipčenko, který ho ve 12. minutě pro zranění vystřídal.

Branky a nahrávky: 36. Sklenář (Havel, Červenka), 58. Havel (V. Růžička ml.). Vyloučení: 11:7, navíc Vopat - Jelínek oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5111.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Kometa toho v Holešovicích příliš nepředvedla a domácí tak snadno dokráčeli ke třem bodům. Největší hvězdy se sice příliš neprosadily, plnohodnotně je ale nahradili jiní, především Netík a Langhammer. Rychlé dvoubrankové vedení domácích zmírnil v 17. minutě v přesilovce Ovčačík, to ale bylo od Komety na dlouhou dobu vše. Náskok Sparty se vyšplhal až na 5:1, než kosmeticky snížil Erat. Na konečných 6:2 pak tři minuty před koncem upravil znovu Netík.

Branky a nahrávky: 7. Netík (Ton), 11. Langhammer (Netík, Ton), 22. Látal, 32. Podlešák (Koreis, Hrdel), 44. Langhammer (Hrdel, Podlešák), 57. Netík (Vykoukal, J. Mrázek) - 18. Ovčačík (J. Novák, Vondráček), 52. Šindel (Erat). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:7, navíc Erat (Brno) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6717.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Z projevu obou týmů přímo vyzařovalo, že domácí jsou uspokojeni svým současným postavením v tabulce a naopak že Liberec potřebuje nutně zlomit sérii nepřesvědčivých výsledků. Bílí tygři šli od začátku do soubojů agresivněji a tlačili se do branky. Své čtyři branky rozložili do všech třetin a domácím nepovolili téměř nic.

Branky a nahrávky: 18. Podkonický (Hunkes, P. Nedvěd), 27. DeSantis (Hlaváč), 33. Bartovič, 42. Nedorost (Bartovič, Kašpařík). Rozhodčí: Šír, Hradil - Hlavatý, Vengřín. Vyloučení: 6:9, navíc Rachůnek - Derner oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4448.

Utkání Kladno - České Budějovice bylo předehráno ve čtvrtek, domácí zvítězili 5:3. Duel Karlových Varů s Pardubicemi se odehraje 27.10.2009

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít