18. kolo hokejové extraligy: Třinec uhájil první místo a kanonáda v Budějovicích

Hokejisté Třince uhájili v 18. kole extraligy pozici lídra tabulky, když zvítězili v pražské Tesla aréně nad Spartou 3:0. Nejzáživnější byl ale z pohledu diváka duel Českých Budějovic s Kladnem. Z jihu Čech odjeli kladenští s výpraskem 1:7.

Utkání 18. kolo hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec

Utkání 18. kolo hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec | Zdroj: ČTK

HC Mountfield České Budějovice - HC Vagnerplast Kladno 7:1

Domácí byli sice od začátku zápasu aktivnější, ale první třetina tomu moc nenasvědčovala. Skončila totiž nerozhodně 1:1. Třemi brankami ve druhé třetině ale Jihočeši uklidnili ze svého pohledu zápas a vedli už vysoko 4:1.

V poslední dvacetiminutovce dokázali domácí utkání naprosto ovládnout a pokračovali ve výprasku. Stejně jako ve druhé třetině, tak i v té třetí třikrát skórovali a konečný stav na světelné tabuli ukazoval 7:1.

Branky a nahrávky: 5. Kašpařík (Snopek, Pletka), 27. Vydarený (Novák, Mikeska), 34. Langhammer (Šimánek), 39. Gulaš (L. Květoň), 43. Pletka (Martynek, Ptáček), 54. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 59. Šimánek (R. Pšurný, Mikeska) - 20. Hovorka (Stieler, Eberle).

00:00 / 00:00

Při všech utkáních 18. kola hokejové Tipsport extraligy byli i naši reoprtéři

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodloužení

I přes drtivý nástup domácích Beranů otevřeli skóre zápasu Středočeši zásluhou Vrbaty. Zlín srovnal o čtyři minuty později kdy se prosadil z trestného střílení Leška. Po bezbrankové druhé třetině se šťastným střelcem stal Sýkora a Berani se dostali do vedení 2:1.

Ovšem zaslouženou remízu v normální hrací době zařídil Marušák. O dva body pro Maldou Boleslav se však v prodloužení postaral Boháč

Branky a nahrávka: 11. Leška z tr. střílení, 44. T. Sýkora (Rachůnek) - 7. Vrbata, 56. Marušák (Vrbata, Macháček).

Bílí Tygři Liberec - HC Eaton Pardubice 4:1

Pardubic hodně zaostaly za svou pověstí a statistikami nejlepšího týmu na stadionech soupeřů. V polovině utkání to ale dvakrát nešlo ani Liberci, naštěstí pro něj se ale trefil Výtisk. Ve třetí třetině navýšil vedení domácích na 2:0 Ondřej.

Hosté však využili přesilovku, ve které se po krásné kombinaci ocitl sám před brankářem Pincem Radil a snížil na 1:2. Ovšem domácí po trefách Kudrny a Čakajíka zvítězili Tygři 4:1.

Branky a nahrávky: 29. Výtisk (Klimenta, Vak), 43. Ondřej (Plodek, Víšek), 55. Kudrna (Podkonický, Čakajík), 60. Čakajík - 50. Radil (Buchtele).

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 2:1

Přestože hosté byli pro domácí od začátku utkání nepříjemným soupeřem hrálo se spíše podle vítkovických not. Na Svačinův gól v přesilovce z devatenácté minuty první třetiny odpověděli Pražané přesnou trefou Krenželoka ve druhé třetině. Výhru domácích ale zařídil ve čtyřicáté páté minutě Káňa.

Branky a nahrávky: 19. Svačina (Huna), 45. Káňa (Burger, Tomas) - 33. Krenželok (Žižka).

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 0:3

Sparta se v utkání dopustila několika chyb v obraně, které soupeř tvrdě trestal. Zatímco hosté vytěžili brankami Poláka, Varadi a Adamského z minima maximum domácí nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Poprvé v sezóně Sparťané nemají ze zápasu na svém kluzišti ani bod.

Branky a nahrávky: 31. Adamský (Peterek), 52. V. Polák (Peterek), 53. Varaďa (Bonk, Lojek).

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 0:3

Mužem zápasu byl plzeňský útočník Sýkora, který už ve čtvrté minutě otevřel skóre a těsně před druhou sirénou navýšil vedení Západočechů na 2:0. Na začátku třetí části přiblížil Indiány k tříbodovému zisku při sólovém nájezdu Lammers.

Naopak Litvínovští jen marně hledali recept na překonání skvěle a s jistotou chytajícího gólmana Mazance.

Branky a nahrávky: 4. P. Sýkora (Jan Kovář), 40. P. Sýkora (Straka, Vlasák), 41. Lammers (Modrý).

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:1

Hosté sice Západočechy i tentokrát hodně potrápili, jenže stejně jako v prvním vzájemném utkání neuměli na rozdíl od svého soupeře dávat góly. A tak varští, kteří proměnili čtyři své přesilovky zvítězili 4:1.

Branky a nahrávky: 7. Nosek (Kumstát, Skuhravý), 20. Hruška (Gřegořek), 33. Hřebejk, 48. Sailer (Gřegořek) - 11. Malec (Huml).

Tomáš Kohout, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Pavel Petr, Pavel Kroneisl, Robert Štach, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít