Absence zápasového vytížení bude nevýhodou, tuší Birner. Češi vstupují do Světového poháru

Mistrovství světa i olympijské hry jsou v termínu, kdy už jsou hokejisté rozehraní a zápasové tempo funguje samovolně. Světový pohár je ale v kalendáři na začátku sezony, což by mělo být na výkonech znát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michalové Birner Řepík na tréninku české reprezentace | Foto: Petr Kadeřábek

S dvou až tříměsíční zápasovou absencí v průběhu léta se hokejisté těžko vyrovnávají. Pro Michala Birnera je obtížné se vrátit do původní formy, jakou měl člověk na konci sezony.

Reprezentační útočník nevidí rozdíl v tom, zda se jedná o profesionálního hokejistu nebo o volnočasového hráče. I když se po dlouhé době vypadne z tempa, očekávají se nejlepší výkony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Když doktor nebude tři měsíce operovat a pak půjde, taky se nebude cítit ve své kůži, přirovnává hokejový útočník Michal Birner k absenci zápasového vytížení

Situace totožná s tím, jako když se člověk vrátí po dvoutýdenní dovolené do práce. „Když doktor nebude tři měsíce operovat a pak půjde, taky se nebude cítit ve své kůži. My jsme na tom podobně,“ přirovnal Birner.

Hokejistům už ale před Světovým pohárem pomohly tři operace, respektive přípravné zápasy. Ale onen zmiňovaný imaginární doktor by asi také nešel po dovolené hned na sál. Je třeba jít postupně, třeba tak, jak to dělají na severu Čech v Liberci, kde minulou sezonu Birner hrál.

„Takhle jsme tam v létě vždycky začínali trénovat. Dělali jsme cvičení, co dělají malé děti. Člověk dostane cit do rukou a získá sebevědomí na bruslích. Z nejjednodušších věcí jsme se posouvali do složitějších a složitějších,“ vysvětlil třicetiletý hráč Čeljabinsku.

Kdo nastoupil do pracovního, respektive hokejového procesu lépe – jestli český tým nebo Světovém domácí Kanada – potvrdí noční bitva Světového poháru. Začíná dvě hodiny po půlnoci středoevropského letního času.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme