Akce Sparťanská krev pokračuje

Sparťanská krev - akce, kterou iniciovalo vedení hokejového týmu z pražských Holešovic, si získala popularitu mezi značným počtem příznivců. Také zítra vyrazí mnozí z nich odevzdat trochu této životně důležité tekutiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Hokejové fanoušky můžete nejspíš potkávat na zimních stadionech a v jejich blízkém okolí. Pokud se ale týká těch sparťanských, jejich cílem bude zítra od 9 hodin místo mající s hokejem pramálo společného - areál Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí. Chystají se totiž na pokračování chvályhodné akce iniciované vedením klubu - akce, která podporuje dárcovství krve.  

Dobrou vůli všech zúčastněných si pochvaloval také generální manažer klubu, Petr Bříza. „My jsme měli jak podporu hráčů tak sparťanských legend, které jsou úžasné. Pavel Richter Jirka Hrdina, Karel Holý a ostatní, kteří do všech těch akcí s námi jdou a chtějí se s námi spojit. Stejně tak jsme měli i vynikající podporu fanoušků."

Jak Petr Bříza doplňuje podobné akce by měly organizovat také ostatní kluby: „My jsme v té loňské Sparťanské krvi vybrali asi tisíc litrů krve. Já neříkám, že chceme být nějakými úderníky a překonat to, ale myslím, že by to mělo běžně patřit ke sportovním klubům. Aby se ten jejich život opravdu nesoustředil jenom na těch ‚X' metrů čtverečních hrací plochy."

Přehrát

00:00 / 00:00

Akce Sparťanská krev pokračuje

Zatímco kapitán týmu David Výborná se při svém pobytu v zámoří  setkal s aktivitami tohoto typu, pro Michala Broše, majícího za sebou tříleté působení ve finském Oulu, byla účast na akci novinkou.

„Jednu návštěvu jsme měli na dětském onkologickém oddělení, za ty tři roky co jsem tam byl. Ale žádná takováto akce s darováním krve nebo tak tam nebyla," říká sparťanský útočník.

Velká fanouškovská podpora

Pokud si občas pod pojmem "fanoušek" chtě nechtě vybavujeme také tlupy násilníků demolujících zařízení na fotbalových stadionech a v jejich okolí, tady se fandové objevují ve zcela jiném světle. A příznivci holešovického klubu jsou v roli dárců krve ještě pilnější než samotní hokejisté.

„Samozřejmě u těch hokejistů je to něco jiného. Nemůžou chodit pravidelně po těch třech měsících, protože jsou v zátěži a pro jejich výkonnost by to asi nebylo nejvhodnější. Ale my fanoušci se snažíme skutečně v těch tříměsíčních cyklech sem docházet,"  konstatuje předseda fanklubu Sparty Zdeněk Kolínský,

Realisticky vzato - někdo si teď určitě pomyslí, že nemá zapotřebí napodobovat to, co si vymysleli kdesi na Spartě.

„Sparta moc oblíbená není, bohužel. My se snažíme to jméno nějakým způsobem napravit. A myslím si, že i tato akce tomu pomůže. My nechceme být těmi fanoušky, kteří ničí vybavení stadionů a dělají zlé jméno svému týmu. Chceme podpořit touto akcí lepší vztah k tomu sportu a vůbec k fandění," říká Zdeněk Kolínský.

Zkrátka a dobře - i ti, kteří Spartu dvakrát nemilují, by zmíněnou akci mohli brát jako hozenou rukavici. „Já si myslím, že by bylo dobré, kdyby se připojily všechny extraligové týmy. A nejenom extraligové. Vždyť těch aktivních hokejistů a těch klubů je spousta. A získat fanoušky pro tuto akci si myslím, že nebude problém," věří předseda fanklubu Sparty.

Aleš Procházka, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme