Aleš Procházka: Odvolání Kusého je překvapivé, ale s hodnocením počkejme

Jsou ve sportu a tedy i v hokeji takové přírodní úkazy, které široká obec fanoušků považuje za samozřejmé a logické. To se týká třeba odvolávání neúspěšných trenérů nebo rozloučení se s těmi hráči, kteří dlouhodobě zaostávají za očekáváním. Někdy ale zaznamenáme novinku, nad kterou se i flegmatik zatváří udiveně, což je také případ dnešní zprávy z Pardubic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbyněk Kusý - generální manažer HC Eaton Pardubice | Foto: HC Eaton Pardubice

Generální manažer úřadujícího mistra Zbyněk Kusý ke 30. dubnu končí ve své funkci a o den později oficiálně nastoupí na jeho místo Ondřej Šebek. O této pro mnohé překvapivé změně rozhodlo představenstvo klubu respektive většinový majitel Roman Šmidberský.

Pardubický fanoušek se po přečtení nebo vyslechnutí této informace může jen rozpačitě podrbat za uchem a nejspíš si také vybaví, že pod vedením Kusého Východočeši prožívali v posledních letech mimořádně úspěšné období a třikrát dokázali vyhrát extraligu. Zdvořilé poděkování odcházejícímu manažerovi za odvedenou práci, které můžeme objevit na klubovém webu, má opravdu daleko k tomu, aby třeba i jen velmi opatrně naznačovalo, jaké důvody vedly k výše uvedenému kroku.

Berme tedy na vědomí, že oslavu čerstvě získaného titulu může provázet i takovýto překvapivý manévr. Ale dost možná, že těch, kteří by v dané chvíli udiveně kroutili hlavou, mezi příznivci úřadujícího mistra zase až tolik nebude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poznámka Aleše Procházky k odvolání manažera Zbyněka Kusého od pardubického hokejového mistra

Třeba je teď spíše zajímá, kdo nahradí pardubické opory Koukala a Koláře v případě jejich avizovaného odchodu a s nějakým komentářem ke změně ve vedení klubu si počkají na příští sezónu.

A pokud se týká přespolních fanoušků? Doba je určitě naučila, aby se pokud možno hned tak něčemu nedivili. Vždyť ještě nedávno například považovali pohodové spolužití hokejového svazu s Asociací profesionálních klubů za cosi neměnného a samozřejmého. Od konce loňského roku ale opakovaně zjišťují, že ono to může být jinak. Jak se ukazuje, překvapováni tedy můžeme být občas nejenom tím, co se uděje přímo na ledě.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme