Alois Hadamczik přichystal pro utkání s Dánskem změny v sestavě

Ondřej Pavelec v brance, sázka na tradiční složení obranných dvojic a změny v útočných formacích. Tak se chystá na čtvrteční souboj s Dány na mistrovství světa ve Stockholmu česká hokejová reprezentace. Po pondělní porážce se Švýcarskem se dal zásah do sestavy předpokládat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alois Hadamczik udílí pokyny svým hráčům během tréninku na hokejovém mistrovství světa (Illustrační foto) | Zdroj: ČTK

Trenér Alois Hadamczik přivítal skutečnost, že se uzdravil gólman Pavelec. Obranné dvojice se představí v tradičním složení, z útoků se nemění pouze ten první, ve složení Voráček, Hudler, Tlustý. Ostatní útočné formace nastoupí v jiném složení, než tomu bylo doposud. Změny v sestavě se dotkly také jedné kompletní zámořské lajny, která se tím pádem rozpadla.

„Přesun těžký nebyl. Váhal jsem, jestli jim dát znovu šanci. Ale pak jsem si řekl, že ti kluci přijeli reprezentovat, že chtějí hrát. Mají handicap, který jsme už několikrát zmiňovali. Velké hřiště, změna časového pásma. Dáme jim šanci a oni se o to musí porvat. Je to na nich, aby vrátili tu důvěru dobrým výkonem,“ popsal složitost rozhodování kouč národního týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český tým vstoupí do utkání s Dánskem s pozměněnou sestavou

Přidal také informaci, jak sami hráči změny přijali.

„Myslím, že to přijali velmi dobře. Jsou soudní, sami se trápí tím, proč ty góly zatím nedali, proč to nasazení nebylo takové, jaké by mělo být. Já si myslím, že ten vztah je naprosto v pořádku. Budou se snažit podat co nejlepší výkon.“

Hráči však mohou cítit tlak. Nejen z povinnosti vyhrát nadcházející duely, ale i z faktu, že by mohl ofenzivu posílit Tomáš Plekanec, jehož Montreal je na pokraji vyřazení z play-off NHL. Do mužstva by se mohl podle trenéra zařadit klidně až na čtvrtfinálový duel. Češi ovšem do vyřazovacích bojů musí nejprve postoupit.

„Situace v tabulce je špatná. Dvakrát jsme prohráli, takže si nemůžeme dovolit s někým klopýtnout. Čeká nás Dánsko, musíme udělat všechno pro to, abychom to utkání zvládli. A pak půjdeme dál,“ dodává Hadamczik.

Chytat bude natěšený Pavelec

Poprvé se na šampionátu představí Ondřej Pavelec. S vědomím, že konečně naskočí do zápasu, viditelně pookřál.

„Bylo to strašné. Rozhodnul jsem se, že pojedu na mistrovství, a najednou jsem nemohl chytat. Byl jsem hrozně nervózní, když jsem byl na tribuně a koukal na zápas. Teď jsem šťastný, že budu hrát a že budu moci jít konečně na led,“ říká Pavelec.

Málo důrazu a častá hra v rozích, to jsou podle Špačka problémy Čechů na MS

Číst článek

Gólman Winnipegu se však nechce pouštět do spekulací, jaký zápas to pro něj bude. O ničem jiném, než je vítězství, hráči nemohou přemýšlet.

„Uvidíme. Je to hrozně důležitý zápas, bude záležet na tom, jak začneme. Od toho se to bude odvíjet. Já si myslím, že jsme připravení. Řečí bylo dost, teď to musíme prodat na ledě, konečně vyhrát a dokázat, že umíme hrát hokej. To už jsme dokázali, ale bohužel to bylo bez výsledku. Teď už snad vyhrajeme. Víme, v jaké jsme situaci,“ dodává naději hokejovým fanouškům Ondřej Pavelec.

Sestava českého týmu pro utkání s Dánskem:

Pavelec

Michálek – Šmíd
Hejda – Nakládal
Čáslava – Kutlák

Voráček – Hudler – Tlustý
Hertl – Hanzal – Tenkrát
Vrbata – Novotný – Hubáček
Irgl – Koukal – Fleischmann

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme