Američané bronz neobhájí, zápas "poražených" na MS suverénně ovládlo Rusko

Poslední den hokejového mistrovství odstartoval bojem poražených semifinalistů. Domácí Rusové se dokázali lépe otřepat ze sobotní prohry a nedali mladému americkému týmu šanci. Po vítězství 7:2 slaví sborná alespoň bronz.

Rusové si na MS přivezou 15 tun materiálu

Rusové si na MS přivezou 15 tun materiálu | Zdroj: ČTK

Ruští hokejisté zapomněli na včerejší prohru s Finskem a začali aktivněji než USA. Již v 7. minutě se dostali do vedení. Američané dostali vzápětí možnost zahrát si přesilovou hru, ale ve snaze hrát vše přes Austona Matthewse nedokázali ani jednou vypálit na ruskou branku.

A tak udeřili taktéž v početní výhodě Rusové. Na levém kruhu dostal až příliš mnoho prostoru Sergej Mozjakin a nechytatelnou dělovkou nad rameno gólmana Kinkaida poslal Rusy do dvougólového vedení.

Přesně v polovině utkání zvyšoval již na 3:0 po nádherné Datsyukově přihrávce Ivan Tělegin. Když po dalších třech minutách předvedli gólovou akci Panarin s Dadonovem, zdálo se, že o bronzových medailistech nemůže být pochyb.

V početní výhodě se sice ještě prosadil americký útočník Vatrano, ale poslední slovo v divoké druhé třetině si vzal Artěmij Panarin. Levé křídlo Chicaga Blakhawks dorazilo do branky Bělovovu střelu.

V poslední části Američané snížili druhou brankou Vatrana. Ale ruský tým opět kontroval dvěma góly a stanovil tak konečné skóre utkání o třetí místo na 7:2.

Utkání o 3 místo - MS Moskva:

Rusko - USA 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Vojnov (Kalinin, Širokov), 14. Mozjakin (Dacjuk, Orlov), 30. Tělegin (Dacjuk, Mozjakin), 33. Dadonov (Panarin, Šipačov), 36. Panarin (Bělov, Čudinov), 54. Mozjakin (Dacjuk), 60. Šipačov (Dadonov, Panarin) - 35. Vatrano (Warsofsky, Nelson), 44. Vatrano (Warsofsky). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Fraňo - Lhotský (oba ČR), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 12.043.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít