Američané jsou nevyzpytatelní, upozorňuje bývalý reprezentační kouč Bukač

Cílem byla medaile a čeští hokejisté ji mohou dnes na mistrovství světa vybojovat. Po prohře se silnou Kanadou je čeká zápas o třetí místo. Soupeřem českých hokejistů budou Spojené státy a rozhodovat můžou maličkosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký brankář Connor Hellebuyck inkasoval gól v semifinále s Ruskem | Zdroj: ČTK

„Je to desáté utkání a nejdůležitější bude aktuální fyzický stav a touha po vítězství. Mužstvo musí být prodchnuto stejnou touhou, jakou měl třeba Litvínov ve finále extraligy,“ říká Luděk Bukač, bývalý úspěšný hráč a trenér mistrů světa 1985 a 1996.

Američané přivezli do Česka poměrně neznámý výběr i s hráči z univerzitních lig. Může to být pro možná zkušenější Česko výhodou?
„Američané jsou nevyzpytatelní. Hráči jsou nezkušení, ale jsou mladší, mají elán a touhu uspět. To se u amerických týmů někdy nestávalo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý reprezentační trenér Luděk Bukač, který dovedl ke zlatu týmy v roce 1985 a 1996 věří v boji o 3. místo českým hokejistům

Sen o zlatu už se rozplynul, ale ani ne 24 hodin po konci semifinále je tu hned zápas o bronz. Myslíte si, že je opravdu těžké najít motivaci, jak se někdy říká?
„To by nemělo být. Je to mistrovství světa a všichni hrají za Českou republiku. Motivace profesionální, to znamená dělat svou práci, je málo, je potřeba do toho dát kolektivní duch. Kanada je klasickým příkladem toho, že touha po vítězství je ohromná.“

Pro týmy je to už desátý zápas na šampionátu, a tak svoji roli může hrát i únava. Mohla by domácímu týmu nějak pomoci delší pauza mezi zápasy, než měli Američané?
„Takové jsou podmínky turnaje a podobný problém musí zdolat psychická odolnost a ta musí být týmová, kolektivní. Myslím si, že utkání rozhodnou brankáři a to je věc aktuálního stavu. Brankáře máme skvělého, tak věřím, že dovedeme zápas do vítězného konce.

Vladimír Kroc, Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme