Ani nevím, kdo dal náš vítězný gól, smál se po finále NHL Rozsíval

Pouhých 76 sekund hry dělilo hokejisty Bostonu od prodloužení finálové série play-off NHL, hráči Chicaga ale byli proti. Šesté utkání dvěma góly v závěru otočili a po výhře 3:2 slaví zisk druhého Stanleyova poháru za poslední čtyři roky. Slavnou trofej mohli zvednout nad hlavu také dva Češi – Michael Frolík a Michal Rozsíval.

Michal Rozsíval lije do Stanley Cupu šampaňské na oslavu vítězství ve finále NHL | Zdroj: Reuters

Boston může litovat nevyužitých přesilovek i mnoha gólových šancí, na straně Chicaga navíc stálo v závěru štěstí.

„Nakonec rozhodovaly detaily, už jsme se o tom bavili mockrát. A taky trochu štěstí při vyrovnání na 2:2, ale ještě větší štěstí jsme měli při druhém gólu, kdy se to k nám odrazilo. Ani nevím, kdo ten gól dal! Na střídačce byla strašná euforie, je to krásné!“ rozplýval se obránce Michal Rozsíval, který má na letošním vítězství Chicaga obrovský podíl.

Frolík je po zisku Stanley Cupu v euforii. Neuvěřitelné, jásá český útočník

V 35 letech si může maximálně užít svého prvního Stanley Cupu. Rodák z Vlašimi odehrál v play-off neskutečnou porci minut, byl využíván při přesilovkách i oslabeních. I v dnešním duelu byl na ledě téměř 20 minut a patřil k největším oporám Blackhaws.

00:00 / 00:00

Ohlasy českých hráčů po finále NHL přinesl do vysílání Michal Jurman

Neméně bude zcela jistě slavit i jeho spoluhráč Michael Frolík, i pro něj je to premiérový titul v NHL a na oslavy je kladenský odchovanec patřičně natěšen.

„Ta série se trochu přelívala, my jsme vedli, pak zase vedli oni, potom zase my… Asi tomu ještě moc nevěřím. Je to neuvěřitelné! Kluci říkali, že oslavy jsou na tom to nejlepší. Nemůžu se dočkat, až to přivezeme do Chicaga, pojedeme městem, budou tam stát lidi a my si to budeme užívat,“ jásal Frolík.

Na straně Bostonu naopak panuje smutek, zklamaní jsou i dva čeští zástupci v dresu Bruins Jaromír Jágr a David Krejčí. Oběma dnešní utkání hodně zhořklo nejen kvůli prohře.

Hokejisté Chicaga slaví zisk Stanley Cupu, radují se i Rozsíval a Frolík

Jágr, který útočil na zisk Staley Cupu po dlouhých 21 letech, totiž odehrál jen šest minut, když po nepříjemném střetu s Davem Bollandem – nakonec střelcem vítězného gólu – odešel do kabin.

Krejčí si sice připsal asistenci, několik šancí, kterými mohl utkání rozhodnout, ale spálil. Těšit ho tak může jen fakt, že se s 26 body stal už podruhé v kariéře vůbec nejproduktivnějším hráčem celého play-off.

Tereza Jelínková, Michal Jurman, Zdeněk Matějovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít