Ani pokud se začne hrát, nebude sezona NHL už jistě kompletní

I největší optimisté už teď nevidí sklenici s vodou jako poloplnou, ale jako poloprázdnou. Nebo spíše už úplně prázdnou. Situace v hokejové NHL dospěla do bodu, odkud není návratu. Alespoň pokud se jedná o kompletní program sezóny 2012/2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Fehr (vlevo) a Sidney Crosby na jednání vedení NHL a hráčské asociace | Zdroj: Reuters

Pátek 26. října totiž stanovilo vedení NHL jako poslední den, kdy může hráčská asociace reagovat na její návrh nové kolektivní smlouvy. Hráčské odbory to neudělaly, a tak byl uložen k ledu. Už včera prohlásil komisionář ligy Garry Bettman, že kompletní program 82 zápasů pro každý klub není reálný a výluka trvá dál.

Vedení NHL nejspíš už za pár hodin oficiálně zruší další část základní části, možná 14 dnů, možná celý měsíc až do konce listopadu. A bude se čekat. NHL totiž prohlásila, že teď je řada na hráčské asociaci, aby přišla se svým návrhem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o NHL přinesl do vysílání Ranního Radiožurnálu sportovní redaktor Filip Šedivý

Jenže ty dosavadní Gary Bettman rychle shodil ze stolu. Oba dva hlavní vyjednavači, Betmann a šéf odborů Donald Fehr, jakoby mluvili každý jinou řečí. Obě strany jsou dost zakopány na svých pozicích.

„Vůbec neplánují nějaká setkání. Navíc se spolu baví jako dvě lodě na širém moři za noci – nevidí se ani neslyší,“ komentuje situaci s nadsázkou novinář žijící v Edmontonu Peter Adler.

Je otázka, kdy se obě strany vrátí k jednacímu stolu, když teď už NHL kompletní sezónu nestihne. Připadá tak v úvahu její zkrácená podoba jako v roce 1994, nebo úplné zrušení ročníku jako v roce 2004.

Vloni byla podobná na pohled zvenčí neprůchodná situace v basketbalové NBA, tehdy vstoupil do hry její největší sponzor, vyjednávači museli potlačit svá ega a na Vánoce se začalo hrát. Jak to bude mezi mantinely?

„Jestliže se nedohodnou do půlky prosince, je po sezoně. Lize jde o tzv. zimní klasiku, což je otevřený zápas pod otevřeným nebem mezi Detroitem a Torontem, v němž jde o ohromné peníze. Ve chvíli, kdy k tomu zápasu nedojde, už na tom vedení NHL nezáleží,“ myslí si Peter Adler.

Filip Šedivý, Jan Pokorný, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme