APK a Český svaz ledního hokeje chtějí najít společnou řeč

Jednání o nové smlouvě s Českým svazem ledního hokeje. Takové je aktuální téma jednání Asociace profesionálních klubů právě s představiteli svazu. Uskuteční se od půl jedné v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Třince prohráli s Plzní kontumačně 0:5 | Zdroj: ČTK

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje nemá v současné době smlouvu s hokejovým svazem. Ta je nutná pro řízení extraligové soutěže, a tak je v nejbližších dnech pro obě strany úkol jasný. Najít společnou řeč a smlouvu uzavřít. Samozřejmě ku prospěchu hokeje.

Podaří se ale? To je otázka, na kterou se jen těžko hledá odpověď. Svaz i Asociace totiž mají diametrálně odlišný názor v případě uzavření extraligy. Právě o něm se přitom v posledních dnech často diskutuje. APK tuto možnost prosazuje, svaz je proti.

Co je však podstatné, Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se uzavřela do své ulity. Necítí potřebu své kroky odůvodňovat, nepovažuje za důležitou komunikaci s novináři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český svaz ledního hokeje a APK budou odpoledne jednat o nové smlouvě, bez které se nedá extraliga řídit

Přitom by ji potřebovala daleko více, než kdy jindy. Jak jinak chce kroky spojené s možným uzavřením nejvyšší soutěže obhájit?

Fanoušci mají jasno - extraligu bez sestupu a postupu nechtějí, stejně jako odborníci a také média.

Zatím se APK jen hájí neoficiální informací o subjektu, který by chtěl do extraligy investovat částku 160 milionů korun. Antonín Vansa, asistent ředitele, pak na přímý dotaz Radiožurnálu s přáním informovat o termínech jednáních asociace odpověděl v tom smyslu, že nevidí důvod, proč by se tak mělo stát.

Poněkud neobvyklý a hlavně zvláštní způsob. Možná se ale tento postoj brzy změní. Třeba už po jednání s Českým svazem ledního hokeje.

I když dnes to asi nebude. Více totiž do otázky vzájemné smlouvy může vznést až 19. ledna výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje a o čtyři dny později ve Velké Bíteši další jednání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme