Až vedoucí Sparta přerušila úspěšnou sérii hokejistů Litvínova s novými trenéry

Litvínovští hokejisté nemůžou být zrovna pyšní na svoje aktuální postavení v extraligové tabulce, rozhodně však na sebe upozornili šňůrou šesti zápasů, ve kterých dokázali bodovat. Pod vedením nových trenérů Rulíka s Hořavou vyšli naprázdno až v domácím utkání proti pražské Spartě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litvínovský asistent trenéra Miloslav Hořava zažil prohru v novém působišti až v domácím utkání se Spartou | Zdroj: ČTK

„Nemůžeme říct vůbec nic, protože to byl výborný zápas. Sparta byla prostě o kousek lepší,“ okomentoval jednogólovou porážku s lídrem tabulky Miloslav Hořava.

Možná i příští soupeře Sparty bude zajímat, jaké že hokejové moudro zkoušeli včera naočkovat litvínovští trenéři svým hráčům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínovští hokejisté šestkrát za sebou bodovali, jejich sérii ukončila až pražská Sparta

„Hlavně jsme se měli koncentrovat na hru, nemyslet na to, kdo stojí proti nám, zůstat trpěliví v obraně a nevymýšlet nějaké složité věci,“ dal po utkání nahlédnout do litvínovské hokejové kuchyně brankář Pavel Francouz.

Jenomže udolat rozjetou Spartu v její současné formě, to je krajně nevděčný úkol pro kteréhokoliv soupeře.

„Sice jsme na začátku dali dva rychlé góly, ale potom se ten jejich stroj rozjel. Chvílemi to bylo jako na Matějské pouti. Není na místě, abychom pochybovali o jejich kvalitách. Ale my také máme dobrý tým, myslím, že lidé se bavili,“ dodává Pavel Francouz.

A nakonec ani ztráta bodů jim nedělní večer až tolik nepokazila. Čím to je, že litvínovští hráči už zase dovedou nastavit tribunám svoji lepší hokejovou tvář? Objevili snad noví trenéři nějaký zázračný elixír? Nad takovouto otázkou se Miloslav Hořava jen lehce pousměje.

„Litvínov loni praktikoval výbornou hru. Letos se to na začátku nedařilo, ale nevím, jaká byla příčina. My jsme přišli s tím, že musíme pomoct. Byli jsme překvapení, že sami hráči chtěli, což je velká devíza. To byl základ bodů, které jsme udělali.“

Aleš Procházka, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme