Baráž budou hrát čtyři týmy, rozhodl hokejový svaz

Přestože prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král avizoval, že o konkrétní podobě extraligové baráže rozhodne až v červnu nové vedení, nakonec je hotovo už teď. V příští sezóně si ji zahrají dva nejhorší celky Tipsport extraligy a dva nejlepší z první ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baráž o hokejovou extraligu - 7. zápas: BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov. Hokejisté Chomutova zvítězili 26. dubna v Mladé Boleslavi 4:2 a postoupili do extraligy. Na snímku Miroslav Hanuljak oslavuje v noci na 27. dubna | Foto: ČTK

Ve čtyřčlenné baráži se utká každý s každým čtyřikrát, tedy dvakrát doma a dvakrát venku. Doposud se hrálo mezi dvěma celky v sérii na čtyři vítězné zápasy.

Hokejový svaz s tímto návrhem obeslal všechny extraligové kluby s žádostí o připomínky, ze čtrnácti ale odpověděly jen tři. Jeden se vyslovil proti, další dva měly námitky technického rázu. I proto svaz rozhodl po svém.

Změny se týkají také skupiny play-out, která se z dvanácti kol redukuje na šest. Všechny výběry tak čeká s každým soupeřem jedno střetntí na vlastním stadionu a jedno na cizím.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme