Baráž o extraligu začal lépe Chomutov, vyhrál v Boleslavi

Hokejisté Chomutova vybojovali na úvod baráže o Tipsport extraligu cennou výhru. Vítěz první ligy porazil Mladou Boleslav na jejím ledě 3:2. Další utkání se hraje zítra opět ve středočeském městě.

Brankář Boleslavi Jaroslav Hübl vyráži pokus chomutovského Jakuba Grofa

Brankář Boleslavi Jaroslav Hübl vyráži pokus chomutovského Jakuba Grofa | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

V úvodní barážové bitvě nebyl prostor pro hokejovou krásu, sympatická ale byla snaha obou celků o útočné pojetí hry. Domácí šli do vedení ve 26. minutě, Grof zlomil hůl a toho využil Balaštík.

V závěrečné části potom zvýšil v 59. minutě náskok Boleslavi v přesilové hře Čutta, jenže chomutovští hokejisté zvládli na výbornou závěr zápasu. Po 25 sekund snížil Havíř a zkušený Kraft pak dvěma přesnými trefami skóre otočil.

Branky a nahrávky: 26. Balaštík (Podkonický, Goertzen), 53. Čutta (Tomas, D. Výborný) - 53. Havíř (Gajovský, Macháček), 55. Kraft (Pulpán, Pavlas), 57. Kraft (Jíra, Hřebejk). Rozhodčí: A. Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 4090. Stav série: 0:1.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít