Baráž o hokejovou extraligu přinesla první výhru Chomutovu

Chomutovští hokejisté slaví v baráži o extraligu první vítězství. V Mladé Boleslavi zvítězili 2:1 a srovnali stav série hrané na čtyři vítězství na 1:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Procházka a radost Chomutova | Zdroj: ČTK

Druhý barážový duel se od toho úvodního podstatně lišil. Nejen výsledkem, kdy první zápas Mladá Boleslav vyhrála 5:3. V neděli už se nehrál tak otevřený hokej, prim hráli obrany. Padly jen tři branky, dvě z nich do boleslavské sítě. Pro Chomutovské bylo důležité, že včera zachytili začátek utkání.

„My jsme zjistili, že se s nimi hrát dá. Já si myslím, že to hratelné a vyrovnané. Hlavní roli hrají brankáři,“ hodnotil duel z pohledu Severočechů útočník Milan Procházka. Největší překážkou nejen pro něj byl boleslavský gólman Marek Schwarz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Baráž o hokejovou extraligu přinesla první výhru Chomutovu

„Je to reprezentační gólman, mladý kluk a chytá výborně. My na něj musíme co nejvíce střílet, aby tam něco padlo. Tam to byl celkem závar. Dělal co mohl, seděl na zadku a prostě to tam padlo,“ říkán chomutovský útočník.

Sedmnáctého dubna Milan Procházka oslaví třiatřicáté narozeniny. Skromně přitom opomněl zdůraznit, že právě jeho trefa ve třetí třetině nastartovala Severočechy k obratu.

„Určitě každý gól povzbudí a je důležité, že jsme ho dali a je jedno kdo ho dá. My jdeme za vítězstvím každý zápas. Dneska to vyšlo a jsme za to rádi,“ říkal skromně Procházka.

Ve středu se na barážovou sérii mohou těšit poprvé také diváci v Chomutově. Budou na severočeském ledě duely jiné, než ve svém úvodu?

„Budeme hrát doma, určitě je to pro nás lepší a diváci nás poženou. Já si myslím, že musíme hrát stejný hokej a nesmíme nějak bláznit. Chytře prostě.“

Pravdou ovšem je, že euforii by jste v chomutovské šatně hledali jen těžko. Severočeši moc dobře vědí, že zatím udělali pouze jeden krok.


„Samozřejmě, že je to jenom začátek a ta série je dlouhá. Může to být na sedm zápasů a my jsme rádi, že jsme urvali jeden zápas tady. Jdeme dál s pokorou a s odhodláním,“ říká na závěr Milan Procházka.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme