Baráž o hokejovou extraligu se vyrovnává, vyhrály Olomouc i Mladá Boleslav

Hokejisté Olomouce se přiblížili vedoucímu týmu baraže o extraligu Chomutovu na dva body. Ve vzájemném duelu třetího kola vyhráli na ledě severočeského týmu 2:1 po samostatných nájezdech. První vítězství vybojovala Mladá Boleslav, která porazila Liberec 7:3.

Obránce Olomouce Robin Staněk (vlevo) a chomutovský útočník David Hruška

Obránce Olomouce Robin Staněk (vlevo) a chomutovský útočník David Hruška | Zdroj: ČTK

V Chomutově čekalo necelých pět tisíc diváků na gól hodně dlouho. Ten přišel až na začátku třetí třetiny. A i když domácí hokejisté byli celý zápas herně lepší, radovala se z úvodní branky Olomouc.

Na trefu Jakuba Barťoně dokázali Piráti odpovědět ve 45. minutě, kdy po pohledné akci dva na jednoho vyrovnal Vojtěch Kubinčák. Stav 1:1 pak vydržel i v prodloužení, a tak musely rozhodnout nájezdy. V těch byl jediným úspěšným střelcem hostující Lukáš Kučera.

Boleslav se dotáhla na Liberec

Liberečtí třikrát v zápase vedli, jenže domácí tým dokázal ve všech případech srovnat krok. Přesilovkový gól Vrbaty z 25. minuty navíc zajistil Mladé Boleslavi poprvé vedení, na které už hosté nedokázali odpovědět.

Nepomohla jim ani výměna gólmanů, když Schwarze nahradil Vošvrda. Tygři ve srovnání s domácím celkem postrádali především bojovnost a větší nasazení, pykali také za častá vyloučení.

3. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Piráti Chomutov - HC Olomouc 1:2 po SN (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Kubinčák (Kraft, D. Hruška) - 42. Bartoň (Řípa), rozhodující nájezd Kucsera. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4871.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kafka (Rys, Bohunický), 18. Kafka (Nouza, Vrbata), 24. Demel (Chaloupka, Koudelka), 25. Vrbata (Pabiška, D. Výborný), 34. Ondřej (Vrbata), 35. D. Výborný (Pabiška), 55. Vrbata (Kafka, Nouza) - 4. Bulíř (Čakajík, Bulík), 12. Kudrna (Štich), 21. Duda (P. Nedvěd). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Bejček, Horinek. Vyloučení: 9:9, navíc Štich (Liberec) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960.