Bělorusové se zachránili v elitní skupině, Norsko si poradilo s Lotyši

Hokejisté Běloruska zůstávají členy elitní divize mistrovství světa. Pomohli si k tomu vítězstvím 3:0 nad Francií. V souboji, ve kterém šlo už jen o konečné postavení v tabulce, uspěli Norové. Lotyše porazili 3:1.

Bělorusové si zahrají i na příštím hokejovém mistrovství světa

Bělorusové si zahrají i na příštím hokejovém mistrovství světa | Zdroj: Reuters

Bělorusko si pojistilo účast na příštím světovém šampionátu v Německu a Francii na úkor Maďarska, které sestoupilo.

V posledním skupinovém zápase s Francií se ale na gól načekalo.

Do vedení se dostalo ve 26. minutě, kdy Andrej Stas využil zaváhání francouzské obrany a poslal puk podél ležícího gólmana Cristobala Hueta.

Ještě před druhou sirénou se prosadil Geoff Platt, který tvrdým volejem napálil puk pod břevno, a nasměroval tak Bělorusy za záchranou.

Stas ve třetí třetině ještě potvrdil jejich vítězství 3:0 svým druhým zásahem v utkání. Bělorusko se s šampionátem loučí šestou příčkou, Francie skončila v tabulce skupiny B sedmá.

V souběžně hraném duelu, ve kterém ani jeden z týmů neměl naději na postup, šlo Lotyšsko do vedení trefou Mikse Indrašise.

Zkraje druhé třetiny už ovšem vedli Norové. Ještě do první pauzy vyrovnal Andre Olimb a čtyřicet vteřin po skončení přestávky otočil na 2:1 Jonas Holos.

Lotyši inkasovali hned vzápětí třetí branku z hole Johanese Johannesena. Norsko vyhrálo 3:1 a skončilo v tabulce skupiny A páté, Lotyšsko sedmé.

Mistrovství světa v hokeji v Rusku:

Skupina A - Moskva:

Lotyšsko - Norsko 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Indrašis (Galvinš) - 17. K. Olimb (Rosseli Olsen), 21. Holös (Martinsen, Zuccarello), 21. Johannesen. Rozhodčí: Gebei (Maď.), Mayer (USA) - Lederer (ČR), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 3:8, navíc Rosseli Olsen (Nor.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6037.

Skupina B - Petrohrad:

Bělorusko - Francie 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Stas (Linglet, Gotovec), 39. Platt (Linglet, Gotovec), 45. Stas (Linglet, Platt). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Öhlund - Malmqvist (oba Švéd.), Kaderli (Švýc.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4895.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít