Bez Martina Straky by tenhle tým nebyl, shodli se při oslavách mistři z Plzně

Přesně 21 let si museli počkat hokejisté Plzně na to, aby v play-off nejvyšší domácí soutěže postoupili do finále. A na vítěznou trofej si vůbec poprvé mohli sáhnout teprve včera. Nebylo proto divu, že po strhující a vpravdě maratonské finálové bitvě ve Zlíně se z plzeňské kabiny ozývalo skandování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Plzně slavé první extraligový titul | Zdroj: ČTK

„Titul chutná výborně. Už jenom kvůli klukům, kteří celou kariéru dřeli a nemohli to vyhrát, jsme hrozně šťastní,“ svěřoval se útočník Jan Kovář a pochutnával si při tom na nezbytném doutníčku pro vítěze.

Milan Razým se počítá k těm plzeňským patriotům, kteří si o domácím titulu mohli nechat jenom zdát. Dočkal se až teď.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohlasy extraligového finále zaznamenal v kabině mistrů reportér Aleš Procházka

„Já jsem na plzeňském zimáku odkojený a pro nás Plzeňáky je to nesmírně cenné, že jsme konečně titul do Plzně dotáhli po tolika letech. Přijít o to, asi bychom to měli celý život před očima,“ poznamenal muž, který se v končící sezoně poprvé ocitl na postu trenéra plzeňského týmu.

A když tak při pohledu na křepčící hráče rekapituloval svoje prožitky z mimořádně napínavého zápasu, nezapomněl ještě dodat: „Rozhodující gól dal ten, kdo si ten titul nejvíc zaslouží - Martin Straka.“

Slovy uznání na adresu kapitána týmu a vlastně i zachránce plzeňského hokeje nešetřil ani Jaroslav Špaček, který ve finále play-off účinkoval nejen jako asistent trenéra, ale neplánovaně i jako hráč.

Martin Straka | Foto: ČTK

„Vybudoval kolem sebe partu hráčů a věděl sám, za čím jde. Bez Martina Straky by tenhle tým vůbec nebyl,“ vyzdvihl Špaček autora vítězného gólu.

A samotný Martin Straka? Ten po vítězném finále zářil jako rozsvícený vánoční stromeček a dopřál si jen jedno malé povzdechnutí.

„Je mi trošku líto, že jsme to nedokázali v Plzni. Chtěl jsem se obejmout s tátou, bohužel není tady,“ zalitoval. „Ale myslím si, že si to perfektně užijeme, a je to krásný pocit,“ dodal plzeňský kapitán.

Plzeň ovládla hokejová euforie. Oslavy mistrovského titulu trvaly do rána

Číst článek

Aleš Procházka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme