Bílí Tygři chodí nově do 'práce' v obleku. Hráčům se tradice z NHL líbí

Svět profesionálního hokeje už dávno není jen hrou jako takovou. V jednotlivých soutěžích se točí velké peníze, týmy mezi sebou obchodují, mají své fanoušky a v zájmu všech organizací je dobře reprezentovat svůj klub nejen na ledě, ale i mimo něj. Moc dobře si to uvědomuje vedení Bílých Tygrů Liberec. Záleží mu na vystupování svých hráčů, a tak v A-týmu platí od startu sezony nové pravidlo - na domácí zápasy musejí hokejisté po vzoru NHL chodit v obleku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Filip Pešán

Trenér Filip Pešán | Foto: hcbilitygri .cz

Vyrazit na utkání v domácí aréně v teplákách, teniskách a šusťákové bundě by už letos hráčům neprošlo, a v kabině by byl možná takto oblečený hokejista nucen usednout na lavičku hanby.

Když teď před utkáním nebo po jeho skončení potkáte některého z Libereckých, bude v obleku. Z Bílých Tygrů jsou minimálně v den domácího zápasu hezky ustrojení fešáci.

„Nevím, jestli fešáci, protože každý má po zápase vždycky zdevastovaný obličej, ale rozhodně vypadáme líp než předtím. Myslím si, že lidi jsou také rádi, že konečně vypadáme k světu a nechodíme po večeřích v teplákách,“ říká liberecký obránce Ondřej Vitásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Řada lidí chodí do práce v obleku, protože to jejich zaměstnavatel vyžaduje. Totéž platí od nové sezony pro hokejisty Bílých Tygrů Liberec. Více David Nyč

Díky vylámaným zubům nebo monoklu v obličeji totiž návštěvníka divadelního představení od profesionálního hokejisty bezpečně rozeznáte, i kvůli tomu ale Vitásek neměl nic proti, když se trenér a sportovní manažer v jedné osobě Filip Pešán v létě poprvé zmínil o novém pravidle týkajícím se povinnosti nosit oblek.

„Prosadil jsem to z toho důvodu, že kus hráčské i trenérské kariéry jsem prošel zámořím a velmi se mi líbilo, že hokej je tam brán jako vrcholná společenská akce, na kterou by se i hokejisté měli připravit a obléknout,“ vysvětluje Pešán.

Dodává, že tento outfit nepomůže Bílým Tygrům vyhrávat, jenže zanedbatelný detail to prý není. Hokejové utkání je svým způsobem také kulturní akcí a hráč, ať chce, nebo ne, je její významnou součástí, byť před zápasem odloží košili i kravatu a místo nich na sebe navleče výstroj.

„Když se hráč po obědě oblékne do obleku a před zrcadlem se připravuje na zápas už doma, celému zápasu to dá vážnost. Hráči jsou profíci, rádi se dobře obléknou, a když se přijdou po vítězném utkání najíst do restaurace dobře oblečení, musejí cítit dvakrát tak dobře,“ myslí si trenér a sportovní manažer Bílých Tygrů.

Branko Radivojevič z Liberce (vpravo) | Foto: ČTK

Radivojevič: Zavedl bych to v celé lize

Pro řadu hráčů je něco takového novinkou, ale ve svém kádru mají Severočeši i hokejisty se zkušenostmi z NHL.

Třeba Branko Radivojevič při štacích ve Philadelphii či Minnesotě cestoval k jednotlivým duelům v obleku jako profesionál, takže za raritu to rozhodně nepovažuje.

„Hrál jsem devět let v zámoří, kde bylo na běžném pořádku, že člověk přišel na zápas v obleku. Myslím si, že zápas je svátek a je třeba to tak brát. Když si vezmeš oblek, je to něco speciálního.“

„Je to dobrá tradice a zavedl bych to v celé české lize. Možná je to otázka několika let a bude na to apelovat více týmů. Já to mám rád, svátečně se obléct, a myslím si, že i chlapi s tím nemají problém. Vypadáme dobře, takže doufám, že budeme dobře hrát,“ uzavírá liberecký útočník.

Simona Bartošová, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme