Bílí Tygři měli v play-out v utkání s Chomutovem z pekla štěstí

Také páté kolo hokejového play-out odehráli hokejisté Liberce na domácím ledě. Po pátečním suverénním vítězství nad Karlovými Vary ale proti Chomutovu už tak přesvědčiví nebyli. V prodloužení se štěstím uhráli výsledek 4:3 a připsali si pouze dva body. O účastnících baráže se rozhodne už ve čtvrtek.

Utkání hokejové extraligy, skupina o udržení, 5. kolo, Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 17. března v Liberci. Liberecký útočník Petr Nedvěd (vlevo) a útočník Chomutova Marek Sikora. | Zdroj: ČTK

Po vlažném začátku se pod Ještědem strhla nevídaná bitva. Necelé tři minuty před koncem vedli Bílí Tygři 3:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Chomutovští Piráti se ale nevzdali a během jediné minuty dokázali vyrovnat. Pod oba góly se podepsal Martin Šagát.

„Člověk se nesmí nikdy vzdávat, byly dvě a půl minuty do konce a padlo nám to tam. Byla to situace, kdy se k nám odrazil puk, dorazili jsme ho a padlo to tam. To nás nabudilo a při hře bez brankáře jsme to vyrovnali,“ říká útočník, který vrátil Chomutov do hry.

Následující prodloužení už ale patřilo domácím. Rozhodující gól dal kapitán Petr Nedvěd.

00:00 / 00:00

Hokejisté Liberce mají vyhnutí se baráži ve svých rukou, včerejší zápas s Piráty jim ale vystavil varování

„Když jsme vedli 3:1 a bylo pět minut do konce nebo kolik, už jsme samozřejmě věřili, že to uhrajeme. Měli jsme to uhrát za tři body, ale i to se stává. Je to pro nás velké ponaučení, jsme z toho trochu rozladění, ale momentálně není čas, abychom měli hlavy mezi nohami. Musíme to co nejrychleji zaparkovat, soustředit se na Brno, tam jet a vyhrát,“ připomíná Nedvěd závěrečný čtvrteční duel, který rozhodne.

Tygři musí buď vyhrát, anebo se spolehnout na prohru Karlových Varů. Útočník Tomáš Filippi volí první možnost.

„V první řadě se budeme soustředit na sebe, na náš výkon. Když vyhrajeme, je nám jedno, jestli vyhrají Vary. Pojedeme po výhru v Brně, nechceme se spoléhat na to, že by Vary prohrály.“

Od účasti v příštím extraligovém ročníku dělí Bílé Tygry jediné vítězství. Karlovarská Energie také nebude hrát rozhodující utkání doma. Na svůj led si ji pozve Chomutov.

Tereza Jelínková, Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít