Birner a Řepík zase spolu. Reprezentační trenéři dali oba Michaly do jednoho útoku

Hokejové přátelství může nabrat na obrátkách nejen v jednom klubu. Dvojici Michalů Birner - Řepík schází už jen málo soutěží a turnajů, kde by si nezahráli spolu. Dlouhodobá spolupráce bude znovu pokračovat na Švédských hrách. Trenéři totiž dali tuhle nerozlučnou dvojku zase do jednoho útoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michalové Birner a Řepík | Zdroj: ČTK

„Zažili jsme spolu strašně moc a udělali jsme spolu hodně úspěchů,“ připomíná Michal Birner a má pravdu.

Třeba finále KHL v roce 2014 hráli s Řepíkem v barvách pražského Lva spolu v jednom útoku, vloni zase vybojovali v Liberci extraligový titul, společně pak odešli do KHL do Čeljabinsku a když se jejich cesty přeci jen rozešly, dal je znovu dohromady tým reprezentačních trenérů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michalové Řepík a Birner jsou nerozlučná dvojka, znovu se setkají v reprezentaci

„Musíme na to navázat a nesmíme být nervózní, že budeme hrát spolu. Není to jen o dávání gólů, ale musíme mít dobrý pocit a předvést kvalitní výkon, který se od nás očekává,“ dodává Michal Birner.

Birnera s Řepíkem doplní v jednom útoku v zítřejším zápase s Finskem zlínský Petr Holík. A možná bude koukat, jak to dvěma Michalům jde prakticky poslepu.

„Jeden o druhém víme. Kam si máme najet a co bude ten druhý dělat. Je to jednodušší, než když se spojí tři kluci z různých týmů a každý má jiné návyky. Tohle nám může trošku pomoct,“ přiznává sparťan Michal Řepík.

Na Řepíka si musel Birner jeden zápas počkat, první jmenovaný totiž dostal proti Švédům po úterním finále Ligy mistrů volno. Společné teď mají zařazení do jednoho útoku, rozdělují je naopak klubové starosti. Řepík bojuje se Spartou o čelní pozice v extralize, Birner zápasí ve švýcarském Fribourgu o záchranu nejvyšší soutěže.

Zítra v poledne to ale bude právě Birner, který může spoluhráčům radit, jak vyzrát na Finy. V „zemi tisíce jezer totiž dlouho hrál.“ Jenže bez Řepíka.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme