Bitvy o semifinále extraligy vrcholí

Sečtělý hokejový fanoušek už to sice ví, ale pro jistotu: Dnešní večer může dát odpověď na otázku, které tři týmy doprovodí hráče Pardubic do semifinále play off České pojišťovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtfinálové bitvy play off | Zdroj: ČTK

Stejně tak se ale může stát, že moudřejší budeme až v pondělí. Tak nebo onak - v 18,10 se utkají Liberec s Plzní, Slavia se Zlínem a Sparta s Vítkovicemi, přičemž libereckým Bílým tygrům, slávistům i hráčům Vítkovic chybí na cestě k postupu jediný krok.

„Play off, tam se může první místo úplně vymazat,“ připomněl plzeňský útočník Tomáš Vlasák před startem vyřazovacích bojů o titul starou známou pravdu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boje o semifinále extraligy vrcholí

To ovšem ještě nemohl tušit, že suverénní vítěz základní části bude před šestým čtvrtfinálovým zápasem na libereckém ledě v nezáviděníhodné roli. Zatím, jak víme, překvapivě prohrává 2:3 a nemůže si dovolit další zakopnutí.

„Samozřejmě jsou to rozhodující momenty, jestliže nezvládneme emoce. Musíme je udržet na uzdě, pokud chceme uspět, což chceme. Musíme se na to zaměřit, nabádáme k tomu hráče,“ míní liberecký trenér Jiří Kalous.


Ne snad, že by se při takové před zápasové debatě našli hráči, kteří se pokusí trenéra vytočit a nahlas plánují, jak si s tím a oním soupeřem chtějí stůj co stůj vyřídit účty. Ale i tak je zapotřebí některá notoricky známá hokejová moudra stále a znovu opakovat.

Nenechat se vylučovat


„Musíme ovládat svoje tělo. Musíme ovládat hokejku a musíme se přizpůsobit v tomhle hře soupeře, abychom nechodili ven,“ varuje Kalous.

Ono stačí vzpomenout si třeba na minulé liberecké utkání, ve kterém inkasoval domácí útočník Václav Nedorost pět dvouminutových trestů. „Tak určitě mě to hrozně mrzelo, protože člověka to dostává hrozně dolů, takže musí se zamyslet,“ říká Václav Nedorost.


Ale to před zápasové zamýšlení se zahrnuje samozřejmě i úvahy o soupeři. „My už se známe, oba týmy vědí co hrají a je to vidět na těch přesilovkách. Je tam rychlý přístup a těžko se tam něco vymýšlí, ale musíme střílet odevšad a jít na dorážky, což se nám dařilo,“ ví liberecký útočník.

Abychom se ale zpod Ještědu posunuli o kus dál - o čem třeba přemýšlí před šestým utkáním s Vítkovicemi jeden z trenérů Sparty, Miloš Holaň?
„Ty první góly v té sérii se potvrdilo, že rozhodují, ale teďka je to o tom, komu vyjdou přesilovky, komu se zadaří, momentální forma, trošku šťastné góly,“ je přesvědčen Holaň.

Jedou věcí si ale můžeme být jisti: Pokud ten který trenér chystá na večer nějaké taktické zlepšováky, nebude teď o nich na potkání každému vyprávět

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme