Boj o hokejovou extraligu se zdramatizoval. Ve hře jsou stále 3 celky

Dvě kola před koncem baráže o extraligu je situace v tabulce velmi vyrovnaná. Hokejisté Mladé Boleslavi dnes porazili Chomutov vysoko 5:0 a na druhý Liberec ztrácí jeden bod. Bílí tygři, kteří jsou bod za Piráty, si v dalším zápase poradili s Olomoucí 1:0.

Hráči Mladé Boleslavi se radují z třetího gólu v utkání s Chomutovem

Hráči Mladé Boleslavi se radují z třetího gólu v utkání s Chomutovem | Zdroj: ČTK

Za útočnou aktivitu se Mladá Boleslav dočkala proti Chomutovu gólové odměny už v první třetině. Po trefách Tomana a Mikulíka vedla 2:0. Ve druhé části zvýšil náskok Středočechů důrazný Pabiška. Hosté naopak dvakrát v prostřední dvacetiminutovce pohrdli dvojnásobnou přesilovkou.

V prvním případě ji hráli 120 a ve druhém 115 sekund. Proti Pirátům totiž stál výborně chytající Valent. Ve 49. minutě navíc Nouza proměnil trestné střílení a výhru Středočechů pečetil opět Pabiška.

Domácí Olomouc držela i se šesti juniory v sestavě se zkušeným Libercem krok. Vítězný gól hostů vstřelil Petr Nedvěd, který ve 13. minutě využil zaváhání olomoucké obrany a s přehledem proměnil samostatný únik. I přes tlak Severočechů ve třetí třetině už se stav nezměnil.

10. kolo baráže o hokejovou extraligu:
BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Toman (D. Výborný), 11. Mikulík (Koudelka), 32. L. Pabiška (D. Vrbata, Toman), 49. Nouza z trestného střílení, 56. L. Pabiška (Nouza. D. Vrbata)
Rozhodčí: Šindler, Lacina - D. Jelínek, Pešek
Vyloučení: 14:14, navíc Hrdel - T. Káňa oba 10 min, využití: 3:0
Diváci: 4020
Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, D. Výborný, L. Pabiška - Kafka, D. Vrbata, Hrdel - Jiránek, Pitule, Rys. Trenéři: F. Výborný a Slabý
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, J. Stehlík - D. Hruška, T. Káňa, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Kůs, Gajovský, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 14. Nedvěd (Duda, Derner)
Rozhodčí: Turčan, Polák - Bláha, Kostka
Vyloučení: 5:3, bez využití
Diváci: 2314
Olomouc: Lukáš - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Kadela, Rašner - Kucharczyk, Diviš, Selingr - Švaňhal, Herman, Novotný - Rác, Kucsera, Vodný - A. Jergl, Králík, Lehečka. Trenéři: Fiala a Tomajko
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Štich, Čutta, Výtisk, Šimek, Jánošík, Kajínek - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - T. Urban, Bárta, Dušek. Trenér: Hynek, M. Černý a Kapoun

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít