Boje o extraligu vyhrály domácí týmy

Hokejisté Karlových porazily Kometu Brno 2:1 v prodloužení. Kladno zdolalo Mladou Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech. Jistotu extraligy pro příští rok zatím nemá žádný z týmů.

O2 Extraliga - Play Off

O2 Extraliga - Play Off | Foto: O2 ELH

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Tak jak je pro karlovarské v této sezóně příznačné i proti Brnu začalo náporem bez gólového efektu a tak úřadoval soupeř. Už v šesté minutě měl tutovku Šindel, ale Mensator skvěle vyrazil. O dvě minuty později však byl na Dlouhého ránu od modré krátký.

Právě tato branka na dlouhé minuty určovala skóre. Až po 38.minutách se měnil stav znovu a tentokrát na domácí polovině ukazatele. Melenovského přihrávku přetavil ve vyrovnání Skladaný. To byla zároveň poslední branka řádné hrací doby.

00:00 / 00:00

Zápasy očima našich reportérů

V prodloužení měl první šanci domácí Kumstát, který sice nestačil tečovat kotouč za Hoviho, ale vykoledoval si alespoň Richterův faul. V početní výhodě se prosadil střelou z mezikruží David Nosek a zajistil Energii bod navíc.

Branky a nahrávky: 46. Skladaný (Melenovský, Dej), 64. Nosek (Skuhravý, Němec) - 8. R. Dlouhý (Houdek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 2722.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Parýzek, Nosek, Čutta, Dobroň, Mucha, Prošek - Hluchý, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Kumstát, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Kuběna - Zucker. Trenéři: Paleček, Baďouček, Řezníček a Kněžický.

Brno: Hovi - Houdek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček, Koma, Protivný - Erat, R. Procházka, R. Dlouhý - Varaďa, Divíšek, Hubáček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Šindel, Meidl, Ludvík. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.

HC Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Kdo z diváků přišel na kladenský stadion až po úvodní třetině nemusel vůbec litovat. Až na několik nepovedených střel nebylo totiž prakticky nač se dívat. To druhé dějství začalo hodně zhurta a byli to domácí kdo se o vzruch přičinil.

Už po 37 vteřinách nasadil k sólu domácí forvard Bílek a nedal Schwarzovi šanci. O 180 vteřin později lovil touš hostující gólman ze sítě podruhé, když se po Paterově přihrávce prosadil Eberle.

Hosté, ale nesložili ve třetí třetině zbraně a dokázali dvěma brankami srovnat stav na 2:2 a když přestáli i Eberleho šanci v čase 59:55, dospěl zápas až do prodloužení. V něm se o vítězi nerozhodlo, toho musely určit až samostatné nájezdy, kde důležitý bod pro Kladno zařídil Radek Bělohlav.

Branky a nahrávky: 21. Bílek (Toman), 24. Eberle (Patera), rozhodující sam. nájezd Bělohlav - 47. Boháč (J. Kasík), 55. Handlovský (Král, J. Kasík). Rozhodčí: Jeřábek, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 7:8, navíc Král (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2348.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, Trončinský, Šmach, L. Procházka, J. Dlouhý - Diviš, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - M. Procházka, Melka, Gengel. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

Mladá Boleslav: Schwarz - Duben, Jindra, Jiruš, Žabka, Lehikoinen, J. Kasík - Nouza, T. Sýkora, Boháč - L. Pabiška, Král, Sup - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, Vrbata, Handlovský. Trenéři: Tlačil a Šejba.