Boleslav je blízko k udržení v extralize, z Ústí má ale pořád respekt

Hokejisté Mladé Boleslavi si mohou vpodvečer zajistit extraligovou příslušnost i pro příští sezónu. V baráži o nejvyšší soutěž totiž vedou nad Ústím nad Labem, vítězem první ligy, 3:1 na zápasy a od udržení je tak dělí jediné vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze zápasu BK Mladá Boleslav - Kometa Brno | Foto: Jana Huzilová

Ústečtí hokejisté výtečně zvládli vstup do baráže. Hladkou výhrou 4:0 na mladoboleslavském ledě potvrdili, že nepřijali jen roli statistů. Jenže to z jejich strany bylo jediné vítězství. Těžko říci, jestli je až příliš uspokojilo. V čem je z pohledu vítěze první ligy největší problém?

„První liga je o šancích, kdežto extraliga je o chybách. A tady je ten rozdíl mezi námi vidět. My hrajeme na šance, oni hrají na chyby, my je děláme a oni je potrestají,“ vystihl situaci ústecký gólman Zdeněk Orct.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boleslav je blízko k udržení v extralize, z Ústí má ale pořád respekt

Lvi rozhodně nejsou v baráži horším týmem, ale na to se historie pochopitelně ptát nebude. Severočeši zkrátka vědí, že dnes musí vyhrát. Jinak pro ně sezóna skončí. „Nedá se už nic vymyslet. Prostě tam jedeme urvat jedno vítězství. Máme na ně, to vidíme sami, vidí to všichni,“ zdůraznil kapitán Jan Klobouček.

V baráži o extraligu se oba celky potkávají už potřetí v krátké historii. Letošní je ale úplně jiná, než ty předešlé. „Je to určitě nejvyrovnanější baráž, co jsem s Boleslaví hrál. Mají vynikajícího gólmana a ten jim dělá hrozně moc,“ uvedl Klobouček.

Tím gólmanem je Marek Schwarz. Boleslavské drží nad vodou už ve třetí baráži. Nerad to ovšem slyší. Neustále o sobě tvrdí, že je pouze součástí týmu. „Když kluci přede mnou hrají dobře, tak je to o něco jednodušší. Nemám tam tolik dorážek, protože oni to pokryjí. Hrají fakt dobře.“

Mladoboleslavští mohou dnes potvrdit svou extraligovou příslušnost i pro příští sezónu. Snaží se o tom ovšem nepřemýšlet. „Náskok je velký, ale poslední krok bývá nejtěžší. Nechci předbíhat, zápas bude hrozně těžký,“ uvědomuje si Marek Schwarz.

Pevně na zemi stojí také boleslavský útočník Radek Matějovský. „Nesmíme létat někde v oblacích, protože vedeme se štěstím 3:1. Samozřejmě bychom to rádi ukončili doma, ale pořád je to otevřené a musíme si dávat pozor.“

Pátý barážový duel začíná na mladoboleslavském ledě v 17 hodin a 30 minut. Informace o jeho průběhu pochopitelně nebudou v našem vysílání chybět.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme