Boleslav vyhrála v Ústí i podruhé a je krok od udržení extraligy

Hokejisté Mladé Boleslavi dokázali v baráži o extraligu uspět i ve druhém duelu na ledě Ústí nad Labem, když tentokrát vyhráli 4:2. V sérii tak vedou 3:1 a k udržení příšlušnosti v nejvyšší soutěži jim tak schází jediné vítězství.

V tomto souboji sice vyhrál ústecký Alinč nad boleslavským Bahenským, výsledek ale nakonec hovořil naopak | Zdroj: ČTK

HC Slovan Ústečtí Lvi - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Oba celky vsadily tentokrát především na jistotu v obranné činnosti a také na spolehlivé výkony gólmanů Orcta a Schwarze. Ústečtí se dostali do vedení na konci první třetiny, kdy se ve dvojnásobné přesilovce prosadil Klobouček.

00:00 / 00:00

Po čtvrtém baražovém utkání hovořil Pavel Petr s útočníkem Ústí Jaroslavem Roubíkem

V prostřední části nejprve vyrovnal boleslavský Divíšek, jehož gól musel potvrdit videorozhodčí, ale do poslední třetiny šli znovu s jednobrankovým náskokem hráči Ústí. Ve 37. minutě totiž skóroval Roubík.

Středočeši ovšem v závěrečném dějství vývoj zápasu otočili. Prosadili se postupně Pabiška, Vrbata a do prázdné branky při power-play domácích Štefanka. Boleslav tak zvítězila 4:2 a udělala výrazný krok k záchraně v extralize.

Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hanzl, Kloz), 37. Roubík (Mikulík) - 27. Divíšek (Mikuš), 48. Pabiška (Divíšek), 51. Vrbata (Pabiška, Žabka), 60. Štefanka (Žabka). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 6380. Stav série: 1:3.

Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý - Mikulík, Roubík, Ludvík - Diviš,, Alinč, Sklenička - Čurilla, Pajič, Rod - Kloz, Hanzl, Handlovský. Trenéři: Rosol a Skrbek.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen - Boháč, Divíšek, Matějovský - Pabiška, Vrbata, Bahenský - Tvrdík, Hrdel, Demel - Lenc, Štefanka, Macho. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít