Boleslav využila zaváhání Kladna a stáhla ztrátu na tři body

V šestém kole play-out Tipsport extraligy využila Mladá Boleslav zaváhání kladenského Vagnerplastu a zdramatizovala boj o záchranu. Vítězstvím nad Spartou snížila ztrátu na předposlední Kladno na pouhé tři body.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Kometa Brno - HC Vagnerplast Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Kladno získalo z posledních třech zápasů devět bodů, ale vítěznou sérii se mu prodloužit nepodařilo. Hlavním problémem Středočechů byla koncovka. Se stejným problémem bojovali i domácí, kteří střelecké trápení protrhli na konci druhé třetiny. Kladno si sice vypracovalo ve třetí části dost příležitostí na vyrovnání, ale v závěru dvakrát inkasovalo a z Brna se vrací s prázdnou.

Branky a nahrávky: 39. R. Procházka (Hubáček, Erat), 57. Balej (Kvapil, Dlouhý), 59. R. Stehlík (Polodna). Rozhodčí: Husička, Homola - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:6, navíc J. Nedvěd (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 2742.
Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, Protivný, Štindl, R. Stehlík, Dlapa - Balej, Dlouhý, Kvapil - Hubáček, R. Procházka, Erat - Širokovs, Polodna, Houdek - Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, D. Růžička, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Valský, Kalla, Bílek - Hovorka, Hašek, Bělohlav - Smoleňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Skóre otevřel už ve čtvrté minutě domácí Boháč, ale o výsledku rozhodla druhá třetina, ve které domácí odskočili na rozdíl čtyř gólů. V rozmezí sedmi minut se postupně trefili Vrbata, Dudáš a Bahenský trestného střílení. Sparta v závěrečné části dvěma góly korigovala výsledek, ale na bodový zisk už nedosáhla. Mladá Boleslav tak snížila náskok Kladna na předposledním místě na pouhé tři body.

Branky a nahrávky: 4. Boháč (Marušák, Divíšek), 26. Vrbata (Demel), 32. Dudáš (Divíšek), 33. Bahenský z trestného střílení - 44. Broš (Kratěna), 50. Chmelíř (Kafka, O. Látal). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2990.
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Marušák, Macháček, Benda, Dudáš - Pabiška, Divíšek, Boháč - A. Padělek, Vrbata, Demel - Loskot, Štefanka, Bahenský - Tvrdík, Plodek, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Sparta Praha: Pöpperle (41. Novotný) - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Chmelíř, O'Brien, Matějíček - Ton, D. Výborný, S. Treille - Kratěna, Broš, Bartánus - O. Látal, Kafka (30. Pacovský), Hromas - od 41. navíc Pavel. Trenéři: Hořava a Rulík.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít