Boleslavští hokejisté díky hattricku Balaštíka vyrovnali stav baráže

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v druhém duelu baráže o extraligu nad Chomutovem 6:2, a vyrovnali tak stav série na 1:1. Pokračovat se bude ve čtvrtek na ledě Pirátů.

Je to tam, jásá autor hattricku do sítě Chomutova Jaroslav Balaštík

Je to tam, jásá autor hattricku do sítě Chomutova Jaroslav Balaštík | Zdroj: ČTK

Chomutovští vedli už v osmé minutě po brankách Grofa a Pulpána 2:0 a zdálo se, že utkání bude jasnou záležitostí hostujícího celku.

"O přestávce jsme si mezi sebou i s trenéry řekli, že náš výkon musí být mnohem lepší, protože Chomutov byl rozjetý, na vlně euforie. Potřebovali jsme se tomu vyrovnat nebo spíš ještě trochu přidat. Od druhé třetiny tam bylo z naší strany už hodně emocí a tak by to mělo vypadat," vrátil se do možná rozhodujícího okamžiku domácí útočník Jaroslav Balaštík.

I tentokrát totiž platilo, že kdo skóruje jako první, nevyhraje. Chomutov v prvním utkání otočil vývoj skóre až v naprostém závěru.

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Pavla Petra s autorem hattricku Jaroslavem Balaštíkem

Mladá Boleslav si na rozdíl od svého soupeře nenechávala obrat na poslední minuty zápasu, přišel už ve druhé třetině, kterou ovládl Bruslařský klub v poměru 4:0. Góly si rovným dílem rozdělili Jaroslav Balaštík a Lukáš Pabiška.

Ještě větší klid dodala domácím trefa Bahenského, která vyhnala z branky Milana Řehoře. Ani jeho nástupce Tomáš Duba nedochytal utkání bez úhony. V 53. minutě zkompletoval hattrick z přečíslení dvou na jednoho Jaroslav Balaštík.

"To už bude hodně dlouho, co se mi to povedlo naposledy. Letos nebyl, loni nebyl, jestli to bylo někdy předloni...? Musím zavpomínat nebo zavolat Lešounovi (bývalému spoluhráči ze Zlína Petru Leškovi - pozn. editora), kdy mi to naposledy nabil," smál se po zápase mladoboleslavský hrdina.

Baráž o účast v příštím ročníku Gambrinus ligy se za stavu 1:1 stěhuje do Chomutova, kde bude pokračovat dalšími dvěma střetnutími ve čtvrtek a pátek.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Pabiška (Rýgl, Mikulík), 26. Balaštík (Mikulík), 30. Balaštík, 38. Pabiška (Hay), 44. Bahenský (Stieler), 53. Balaštík (D. Výborný) - 2. Grof (Pulpán), 8. Pulpán (Jíra). Rozhodčí: Polák, Hradil - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 11:15, navíc Čutta 5 min. a do konce utkání, Nouza 10 min. - Mrázek do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 3890. Stav série: 1:1.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Čutta, Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot. Trenéři: Novák a Hiadlovský.

Chomutov: Řehoř (44. Duba) - Pulpán, Pavlas, Bartejs, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, F. Seman - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál, Diviš, Fiala. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít