Boston porazil Montreal 3:2, skórovali Krejčí i Plekanec

Hokejisté Bostonu porazili v pondělním zápase NHL Montreal 3:2 a protáhli vítěznou sérii na pět utkání. Zároveň se tým, jehož dres obléká i český útočník David Krejčí, osamostatnil na čele tabulky Východní konference.

Obhájci Stanleyova poháru z Bostonu (v černém) porazili Montreal

Obhájci Stanleyova poháru z Bostonu (v černém) porazili Montreal | Zdroj: Reuters

V utkání Bostonu s Montrealem zanechali na obou stranách stopu čeští hráči. Ve 14. minutě odpověděl na úvodní gól domácího Pouliota útočník Tomáš Plekanec.

Do vedení se Boston dostal ve druhé třetině, a to zásluhou šestého přesného zásahu Davida Krejčího v sezoně. V 55. minutě přidal definitivní pojistku vítězství Bruins Marchand, Montreal už stihl v závěru jen snížit Colem.

Češi byli vidět i v utkání Philadelphie s Coloradem, které Flyers prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Asistenci u první branky hostujícího celku si připsali Voráček a Jágr. V penaltovém rozstřelu se zase za Avalanche trefil Milan Hejduk.

Sedmý gól v sezoně vstřelil včera Jiří Hudler z Detroitu. Red Wings vyhráli v Edmontonu 3:2.

Statistika NHL:

Boston - Montreal 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 13. Pouliot, 23. Krejčí, 55. Marchand - 14. Plekanec, 59. E. Cole. Střely na branku: 31:35. Diváci: 17.565.

Toronto - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 12. Liles, 43. Frattin - 35. a rozh. nájezd Brown, 8. Justin Williams. Střely na branku: 33:42. Diváci: 19.521.

Colorado - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 33. Landeskog, 40. Galiardi, rozh. nájezd O'Reilly - 19. Hartnell (Voráček a Jágr), 60. Simmonds. Střely na branku: 27:33. Diváci: 14.889.

Edmonton - Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 23. R. Jones, 40. Eberle - 5. Cleary (Kindl), 35. Hudler, 56. Miller. Střely na branku: 23:28. Diváci: 16.839.

Dallas - Anaheim 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky: 10. Morrow, 22. Goligoski, 22. Ribeiro, 47. Ryder, 55. Nystrom (Dvořák) - 25. Selänne, 35. Višňovský, 39. Bonino. Střely na branku: 33:28. Diváci: 13.720.

Vancouver - Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 19. H. Sedin, 31. Kesler, 39. Burrows, 57. Hansen. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.890.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít