Boston porazil ve třetím utkání finále play-off zámořské NHL Chicago 2:0

Posedmé v řadě dokázali využít hokejisté Bostonu v play-off NHL domácího prostředí a díky tomu se ve finále Stanley Cupu ujali v sérii proti Chicagu vedení 2:1 na zápasy. Třetí utkání vyhráli 2:0.

Boston byl dnes lepším týmem, vyhrál nad Chicagem 2:0

Boston byl dnes lepším týmem, vyhrál nad Chicagem 2:0 | Zdroj: Reuters

Boston byl dnes lepším týmem, znát to bylo už od úvodních minut. První třetina sice skončila 0:0, Medvědi byli ale jasně aktivnější, v zákrocích brankářů v poměru 6:1. Ujala se ale až střela Daniela Pailla z 23. minuty, který z mezikruží poslal puk nad vyrážečku gólmana Crawforda.

Druhý gól přidali domácí ve 35. minutě, když využili bleskově přesilovou hru pět na tři, a to i díky práci Jaromíra Jágra, který napříč brankovým územím asistoval u trefy Bergerona.

00:00 / 00:00

Hokejisté Bostonu vedou ve finále Stanley Cupu nad Chicagem 2:1 na zápasy

Na výkonu hostů z Chicaga se hodně projevila absence Mariána Hossy, který se zranil při rozbruslení, v útoku se dnes hledali snad všichni hráči Blackhaws. Boston tedy nakonec vyhrál 2:0 a vůbec poprvé v letošní finálové sérii se rozhodlo v řádné hrací době a nedošlo na prodloužení.

Radost z výsledku nemá hlavně česká dvojice Chicaga - Frolík s Rozsívalem. Zvláště pak Michal Roszíval, který stál u prvního gólu Bostonu. Byl to totiž právě on, kdo ztratil v rohu kluziště puk, kterého se následně zmocnil skórující Paille.

V pozitivním smyslu byl pak nejvíce vidět nestárnoucí Jaromír Jágr, který se výrazně podepsal pod druhý gól Bostonu, na který přihrával Bergeronovi. Pro Jágra to byla osmá asistence v play-off. Viděl byl téměř při každém svém pobytu na ledě. Celkem vyslal na Crawforda čtyři střely, ani tentokrát se ale gólu nakonec nedočkal.

Bodově naprázdno pak vyšel i nejproduktivnější hráč play-off David Krejčí, stejně jako expert Chicaga na oslabení Michael Frolík.

Gólman Rask děkoval obráncům

Důležitou postavou finále je gólman Pittsburghu Tuukka Rask, který za své třetí čisté konto v letošním play-off děkoval i dobré práci svých obránců. "Dneska to bylo vážně skvělé. Vlastně už v posledních dvou třetinách minulého zápasu a teď jsme v tom pokračovali. Oni sice měli pár střel, ale většinu z dálky a dorážky jsme pokryli. Takhle si to představuje každý tým a nám se to povedlo."

K vidění byla i první bitka v letošním finále. Svedli ji bostonský Brad Marchand s chicagským Andrewem Shawem.

Čtvrtý zápas se hraje ve čtvrtek a opět na ledě Bostonu.