Boston s Jágrem a Krejčím mají v NHL jisté play-off, boj čeká Detroit

Čeští hokejisté ve službách Bostonu Jaromír Jágr a David Krejčí si zahrají v play-off letošního ročníku NHL. Bruins sice v nočním programu zámořské soutěže prohráli s Buffalem 2:3 po samostatných nájezdech, i to jim ale na jistotu účasti ve vyřazovacích bojích stačilo.

Hráči Bostonu uctili památku obětí útoku na bostonský maraton mimo jiné o obtiskem stuhy na zadní části helmy | Zdroj: Reuters

Boston, který hrál na domácím ledě první utkání po bombových útocích na bostonský maraton, byl v utkání s Buffalem dvakrát ve vedení, skóre utkání otevíral v 6. minutě Paille, Sabres ale stihli díky Vankovi ještě do konce první třetiny vyrovnat.

Podruhé se domácí dostali do jednogólového náskoku v 35. minutě, jenomže v poslední minutě základní části srovnal Hodgson. V penaltovém rozstřelu pak rozhodl Stafford.

Detroit nechyběl v play-off v posledních 21 sezonách, letos ho ale čeká boj o to, aby do vyřazovacích bojů postoupil. V posledním zápase prohrál s Calgary 2:3 a dostal se mimo elitní osmičku v Západní konferenci. Na poslední postupovou příčku se po výhře 3:2 v prodloužení nad Anaheimem dostal Columbus.

Atraktivní duel dvou nejlepších týmů Východní konference nabídlo střetnutí Montrealu s Pittsburghem, ve kterém se Penguins radovali z výhry 6:4. Základ k vítězství položil Pittsburgh v první polovině utkání, když po 25 minutách hry vedl už 4:0.

NHL:

Pittsburgh - Montreal 6:4 (3:0, 2:2, 1:2)
Branky: 8. a 31. B. Sutter, 10. a 25. Morrow, 20. Iginla, 46. D. Murray - 28. B. Gionta, 38. Galchenyuk, 45. Dumont, 60. Markov. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 626.

Boston - Buffalo 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. Paille, 35. Kelly - 19. Vanek, 60. Hodgson, rozhodující sam. nájezd Stafford. Střely na branku: 43:32. Diváci: 17 565.

Calgary - Detroit 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 43. a 53. Begin (na druhou Horák), 14. Stempniak - 33. Nyquist, 58. Franzén. Střely na branku: 17:38. Diváci: 19 289.

Anaheim - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 12. Vatanen, 45. Steckel - 37. Comeau, 50. Calvert, 63. Tjutin. Střely na branku: 28:28. Diváci: 15 074.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít